menuordersearch
evparts.ir

10 راهکار اساسی برای افزایش برد دوچرخه برقی شما - قسمت دوم ,

۱۳۹۸/۸/۸ چهارشنبه
(4)
(0)
10 راهکار اساسی برای افزایش برد دوچرخه برقی شما - قسمت دوم
10 راهکار اساسی برای افزایش برد دوچرخه برقی شما - قسمت دوم
  • آرام برانید

آیا میدانستید که سرعت پارامتری مهم در مصرف انرژی میباشد؟

به عنوان مثال اگر با سرعت 24 کیلومتر بر ساعت در یک جاده بدون شیب حرکت کنید به 188 وات توان نیاز دارید، در صورتیکه اگر با 40 کیلومتر بر ساعت حرکت کنید به 760 وات توان نیاز دارید.

با سرعت 25 کیلومتر بر ساعت و با یک باتری سایز متوسط (500 وات ساعت) حدود 60 کیلومتر مسافت میتوانید طی کنید در حالی که با سرعت 40 کیلومتر بر ساعت نهایتا 25 کیلومتر با همان باتری میتوانید مسافت بپیمایید، درست است که سریعتر حرکت میکنید ولی ممکن است به مقصد نرسید.

بنابراین اگر فقط با توان موتور حرکت میکنید سرعتتان را از این سری کمتر کنید و درنتیجه مسافت بیشتری پیمایش کنید و همچنین اگر رکاب هم بزنید باز هم مسافت پیمایشیتان بیشتر میشود.

Man Swings Off Tree With Bike Beside Him

  • مسیر دیگری انتخاب کنید

در مسیر صاف حرکت کردن خیلی راحت تر از سربالایی رفتن است.

دوچرخه سواری با سرعت 16 کیلومتر بر ساعت در شیب 6 درصد 404% انرژی بیشتری نسبت به دوچرخه سواری با همان سرعت در شیب 0 درصد مصرف میکند.

اگر روزانه مسیر سربالایی سرپایینی طی میکنید (مثل روگذرها)بهتر است که مسیر دیگری پیدا کنید که سربالایی سرپایینی را دور بزنید حتی اگر مسیرتان دوبرابر شود باز انرژی کمتری مصرف کرده اید.

  • سفر خود را با شارژ کامل شروع کنید

با وجود اینکه بهتر است باتری خود را تا 80% شارژ کنید اگر میخواهید مسافت بیشتری طی کنید حتما باتری را کاملا شارژ نمایید چراکه حالت 100% شارژ به شما اجازه استفاده از 100% ظرفیت باتریتان را میدهد.

  • باتری بزرگتری انتخاب کنید

اگر شما در هر سفر تا انتهای باتری خود را مصرف میکنید درنتیجه بهتر است که باتری بزرگتری تهیه کنید که در اینصورت نه تنها باتری بزرگتری دارید بلکه یک پک باتری زاپاس هم دارید که در مواقع لزوم میتوانید از آن استفاده کنید.

  • رسیدگی به دوچرخه

رسیدگیی به دوچرخه فرآیندی است که در هر حال باید انجام دهید. ولی در صورتیکه حتما میخواهید مطمئین شوید که بیشترین مسافت را با کمترین انرژی ممکن طی میکنید اقدامات نگهداری دوچرخه را باید انجام دهید.

بیشترین اصطکاک در دوچرخه در قسمت لاستیک ها و سیستم انتقال نیرو است و اصطکاک قاتل انرژی است بنابراین حتما زنجیر بلبرینگ چرخ ها و طبق دوچرخه را روغن کاری کنید تا میزان اصطکاک کمتر شده و مسافت پیمایشی با انرژی ثابت افزایش یابد.

برای تایرها نیز فشار هوای داخلشان را حتما به ماکسیمم میزان پیشنهاد شده بر روی تایرها برسانید تا مقاومتشان در مقابل جاده کمتر شود در نتیجه انرژی مورد نیاز برای به حرکت درآوردن دوچرخه کاهش میابد.

فشار باد تایر دوچرخه های جاده ای حدود 100psi و دوچرخه های کوهستان حدود 60psi است.

قسمت سوم 

قسمت اول 

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر