menuordersearch
evparts.ir

دوچرخه برقی و سلامتی ,

۱۳۹۸/۲/۱۵ یکشنبه
(8)
(0)
دوچرخه برقی و سلامتی
دوچرخه برقی و سلامتی

 

دوچرخه برقی و سلامتی

مسئله ای که همیشه آن را احساس کردیم ولی تا کنون وارد جزئیات آن نشده ایم، این است که چقدر راندن دوچرخه برقی می تواند برای سلامتی مفید باشد. که موجب مطرح شدن این سوال شد که چقدر ورزش کردن با دوچرخه برقی میتواند برای سلامتی سودمند باشد، چه برای کسانی که برای مدت طولانی دوچرخه سواری میکردند و چه برای کسانی که به تازگی به جمع ما پیوسته اند، که مطمئن هستم با راندن دوچرخه برقی های ما نهایت لذت را خواهند برد.

ورزش هوازی

مطالعات نشانگر این مسئله هستند که ورزش کردن توانایی مبارزه و مقابله با بیماری ها را افزایش میدهد که این مساله خصوصا در ورزش های هوازی بسیار چشمگیر است، زمانی که ضربان قلب شما افزایش پیدا میکند، اکسیژن تزریق شده در خون به صورت بهتری در رگ ها پمپاژ میشود، که این خون اکسیژن و مواد مغذی مورد نیاز عضلات و اندام ها را بهتر تامین میکند درنتیجه عضلات و اندام ها به نحواحسنت کارخواهند کرد که باعث تقویت سیستم ایمنی بدن میشود و آمادگی بدن برای مبارزه با بیماری ها را افزایش میدهد. در واقع با افزایش میزان تمرین روزانه شما میتوانید از بروز مشکلات قلبی، دیابت، سرطان و افسردگی جلوگیری کنید.

 

راندن دوچرخه برقی یکی از بهترین راهکارها برای افزایش آمادگی جسمانی است، چراکه ورزشی هوازی است که ضربان قلب شما را برای مدت زمان مناسبی بالا نگه میدارد و از آنجا که مفرح و لذت بخش است باعث مداوم شدن این ورزش میشود. با این تقویت سیستم قلبی عروقی، به نقل از انجمن قلب آمریکا: شما میتوانید از مشکلات قلبی و سکته که عامل اول و پنجم مرگ و میر است جلوگیری کنید. چراکه دوچرخه سواری ممکن است فشار زیادی را برای افراد مختلفی که بیماری های مختلف یا آسیب های مختلفی دارند وارد کند، دوچرخه برقی امکان ورزش کردن برای این افراد را مهیا میکند. فشار کمتر بر مفاصل به خاطر موتور الکتریکی باعث میشود افراد بیشتری بتوانند هفته ای حداقل 2.5 ساعت ورزش هوازی داشته باشند و در نتیجه میزان سلامتی جامعه بالاتر رود.

سواری بیشتر

با کاهش فشار بر روی مفاصل، پس از دوچرخه سواری شما میتوانید به راحتی راه بروید بدون اینکه احساس درد در مفاصل یا کوفتگی در عضلات داشته باشید.که به خودیه خود دوچرخه سواری را جذاب تر میکند. چراکه شما میتوانید ورزش کنید بدون اینکه احساس کوفتگی و یا درد داشته باشید که عموما پس از دوچرخه سواری عادی وجود دارد. که باعث میشود شما بیشتر دوچرخه برقی خود را برداشته و به ورزش وسواری بپردازید و همانطور که انتظار میرود هرچه بیشتر دوچرخه برقی برانید از آمادگی جسمانی و سلامت بیشتری برخوردار خواهید بود.

نیرویی که توسط موتور الکتریکی به کمکتان می آید دوچرخه سواری های طولانی تر و با مسافت بیشتر را ممکن میسازد و دیگر مسیر های با شیب  زیاد برایتان مسئله ای نخواهد بود چراکه دیگر برای بالا رفتن از شیب نیازی به فشار زیاد نخواهد بود و شیب را همانند مسیر مسطح و بدون شیب طی خواهید کرد و حتی در صورتی که بخواهید فشار شیب رفتن را احساس کنید به سادگی میتوانید نیرویی که توسط موتور به کمکتان می آید را کم کرده تا شما انرژی بیشتری مصرف کنید و سطح آمادگی جسمانی بالاتری بدست آورید.

سفرهای سالمتر

میانگین سفر های درون شهری ایرانیان به 35 دقیقه در روز میرسد و این در حالی است که بسیاری مدت زمان بسیار بیشتری را در ترافیک سپری میکنند که به خودی خود باعث افزایش رکود و یکنواختی در زندگی میشود. با رفت آمد به وسیله دوچرخه برقی شما میتوانید برای رسیدن به محل کار یا برگشتن به منزل هم ورزش کنید و هم از یکنواختی و رخوت زندگی روزمره خود بکاهید. به یاد داشته باشید حداقل 2.5 ساعت تحرک و ورزش در هفته برای سلامتی حیاتی است. حتی اگر هفته ای سه روز با دوچرخه برقی خود به محل کار بروید بخش عظیمی از ورزش هفتگی مورد نیاز خود را انجام داده اید. ما میدانیم که پس از یک روز سخت کاری راضی کردن خود برای ورزش کردن کاری دشوار است ولی اگر این ورزش بخشی از سفر شما به سمت منزل باشد این دشواری کاهش می یابد و حتی اگر خسته تر از آن هستید که بتوانید تا منزل پدال بزنید میتوانید با دسته گاز انگشتی ای که بر روی فرمان دوچرخه تعبیه شده است گاز بدهید و حرکت کنید. علاوه بر این دوچرخه برقی نسبت به دوچرخه معمولی دارای سرعت بیشتری است که نگرانی از افزایش زمانی که برای تردد های درون شهری دارید را از بین میبرد.

قوی تر کردن استخوان ها، عضلات و مفاصل

دوچرخه برقی از دوچرخه معمولی سنگین تر است و عموما دوچرخه های برقی بین 25-30 کیلوگرم هستند(حدود 6 کیلوگرم سنگین تر از دوچرخه های معمولی)، که همین افزایش وزن باعث بهبود بیشتر آمادگی جسمانی شما میشود، از پدال زدن تا حفظ تعادل و فرمان دادن همه برای آمادگی و سلامت جسمانی بیشتر شما بهتر و مفیدتر هستند و در نتیجه عضلات قوی تر استخوان ها و مفاصل سالم تری خواهید داشت. و با دوچرخه برقی از پوکی استحوان، آرتروز و کمر درد مزمن جلوگیری میکند و همچنین قوی تر شدن اسکلت بدن شما میشود که با حفظ تعادل در هنگام دوچرخه سواری رابطه مستقیم دارد. زمانی که شما استفاده از دوچرخه برقی برای ورزش کردن را انتخاب میکنید در واقع استخوان های خود را قویتر میکنید  و ریسک ابتلا به پوکی استخوان را کاهش میدهید که گزینه بسیار مناسبی خصوصا برای افراد میانسال برای فعال ماندن و ورزش کردن است.

 

افراد میانسال و کسانی که آسیب های جسمانی دارند هم میتوانند به ورزش کردن ادامه دهند

نه تنها ماهیت دوچرخه برقی از بروز مشکلات جسمانی جلوگیری میکند بلکه ورزش کردن را بدون اینکه باعث تشدید آسیب های موجود شود تسهیل میکند. برای افراد میانسال که دارای ارتوروز یا درد های دیگر موضعی هستند دوچرخه برقی میتواند مزیت ورزش کردن برای آنان بدون آنکه میزان دردشان افزایش پیدا کند را فراهم کند. که این موضوع برای افرادی که میخواهند پس از آسیب جسمانی به سلامت کامل خود برگردند نیز صادق است. با افزایش میزان کمک کردن موتور راکب میتواند بدون آنکه توقف کند به بدن خود فرصت استراحت دهد که خود باعث جلوگیری از بروز آسیب های ناشی از ورزش زیاد میشود.

 

علاوه بر مشکلات استخوانی ،عضلانی و مفصلی، این ورزش بلاخص برای افراد میانسال برای اینکه از بروز دیابت و یا مشکلات قلبی جلوگیری کنند بسیار مفید میباشد. با افزایش سن بروز مشکلات برای سلامتی شایع است و زمانی که افراد فعالیت فیزیکی مناسبی نداشته باشند این مشکلات ممکن است سریعتر و بیشتر بروز کنند و زمانی که مشکلات و دردها زیاد شد بسیاری از افراد از ورزش کردن به دلیل درد و یا دیگر مشکلات جسمانی خودداری میکنند و این درحالی است که بسیاری از افراد متوجه این مسئله شده اند که ورزش کردن از بروز درد های مزمن جلوگیری میکند. چراکه افزایش فشار خون در هنگام ورزش کردن باعث میشود اکسیژن و دیگر مواد مغذی به نحو بهتری به همه سلول ها برسد و باعث عملکرد بهتر اعضا و سالم ماندن آنها شود. زمانی که شما تحرک ندارید بدن شما قادر نیست تا به نقاط درد به نحو احسنت خون رسانی کند که در نتیجه باعث کند شدن فرآیند خوب شدن میشود.

دوچرخه برقی حتی برای دوچرخه سواران سابقی که بدلیل سندروم تونل کارپ، کمردرد، زانو درد و یا دیگر مشکلات مجبور به کنار گذشتن این ورزش و تفریح فوق العاده شده اند نیز گزینه فوق العاده ای است، نه تنها آنها قادر خواهند بود با پوزیشن راحت تری بروی دوچرخه بنشینند بلکه قدرت موتور را نیز میتوانند به سلیقه خودشان با یک دکمه بر روی دسته فرمان دوچرخه تنظیم کنند تا فشار وارده به زانوی آسیب دیده و یا کمر را کاهش دهند.که این مزیت دوچرخه برقی را به گزینه بسیار مناسبی ورزش درمانی و توانبخشی مبدل کرده است، چراکه راکب بر میزان فشار ورزش کنترل کامل دارد، با این رویکرد دوچرخه برقی به افراد بیشتری این فرت را فراهم میکنند تا برای سالیان طولانی تری ورزش کنند.

دوچرخه و سلامتی

 

 

باتشکر از همراهی شما لطفا نظرات خود را با ما درمیان بگذارید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

مقالات مرتبط

نقشه سیمکشی دوچرخه برقی

نقشه سیمکشی دوچرخه برقی
یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰

دوچرخه برقی شامل موتور، کنترلر، دسته گاز، نمایشگر، دسته ترمز و سنسور پدال می باشد. جهت نصب و راه اندازی دوچرخه برقی و اتصال درست سیم و کانکتورها به یکدیگر مطابق با عکس اقدام به نصب فرمایید.

قطع کن ترمز دوچرخه برقی - ebike brake cut off switch

قطع کن ترمز دوچرخه برقی - ebike brake cut off switch
یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰

مکانیزم سیستم قطع کن ترمز دوچرخه برقی

ebike brake cut off switch

معرفی قطعات کیت دوچرخه برقی

معرفی قطعات کیت دوچرخه برقی
یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰

آشنایی با قطعات کیت دوچرخه برقی

S900 error Indication

S900 error Indication
یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰

S900 error Indication

S900 ebike display user manual - راهنمای کاربری نمایشگر S900

S900 ebike display user manual - راهنمای کاربری نمایشگر S900
یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰

S900 ebike display user manual - راهنمای کاربری نمایشگر S900

نصب کیت دوچرخه برقی

نصب کیت دوچرخه برقی
یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰

جهت نصب کیت دوچرخه برقی به روش زیر عمل نمایید.

شبیه سازی دوچرخه برقی

شبیه سازی دوچرخه برقی
یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰

نرم افزار شبیه سازی دوچرخه برقی
ebike simulator

تست سنسور اثر هال موتور براشلس

تست سنسور اثر هال موتور براشلس
یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰

در موتور های جریان مستقیم بدون جاروبک (Brush-less DC) سنسور اثر هال بجای یک جابجاگر مکانیکی "commutator" و جاروبکها "Brushes" استفاده می شود.
جهت تست سنسورهای اثر هال به ترتیب زیر عمل نمایید.

تست سلامت ماسفت های کنترلر موتور براشلس

تست سلامت ماسفت های کنترلر موتور براشلس
یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰

برای این تست شما باید اتصال کوتاه بین هر سه فاز با منفی سیستم و مثبت سیستم را چک کنید . در کل 6 حالت باید تست شود ( اتصال کوتاه بین هر سه فاز و منفی و اتصال کوتاه بین هر سه فاز و مثبت) . برای این تست روشن بودن کنترلر ( وصل کردن به منبع تغذیه) لزومی ندارد .در هر یک از حالت های فوق مولتی متر باید مقدار قابل توجهی مقاومت نشان دهد ، مطمئن شوید اتصال پراب و سر سیم ها به خوبی برقرار می شود.

معرفی دوچرخه برقی

معرفی دوچرخه برقی
یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰

دوچرخه های برقی جایگزین های جدید و بسیار مناسبی برای حمل و نقل شهری است. که دارای تمام مزیت های دوچرخه معمولی مانند ورزش نشاط آور و سرگرم کننده، بدون آلایندگی و سر و صدا و لرزش  هستند، در صورتیکه بزرگترین اشکال دوچرخه کمبود توان است، تصور کنید که در سربالایی های خیابان ها و جاده ها به راحتی سرازیری ها حرکت کنید، این حسی است که تجربه استفاده از دوچرخه برقی به شما ارائه خواهد کرد.

انواع دوچرخه برقی

انواع دوچرخه برقی
یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰

دوچرخه های برقی عمدتاً در سه نوع هاب جلو، هاب عقب و سیستم مرکزی طراحی و تولید می شوند.

دفترچه راهنما دوچرخه برقی هخامنش

دفترچه راهنما دوچرخه برقی هخامنش
یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰

دفترچه راهنما دوچرخه برقی هخامنش
معرفی قطعات دوچرخه برقی
نکات ایمنی و فنی
راه اندازی
رانش

نقشه auto cad انواع هاب موتور

نقشه auto cad انواع هاب موتور
یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰

از این قسمت شما میتوانید فایل CAD انواع هاب موتور را دانلود نمایید

کیت دوچرخه برقی 1000 وات

کیت دوچرخه برقی 1000 وات
یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰

کاتالوگ و اطلاعات فنی کیت تبدیل دوچرخه برقی 1000 وات

10 راهکار اساسی برای افزایش برد دوچرخه برقی شما - قسمت سوم

10 راهکار اساسی برای افزایش برد دوچرخه برقی شما - قسمت سوم
یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰

از محل کار خود درآمده اید و دوچرخه برقیتان 20% شارژ دارد برای اینکه راحتتر به منزل برسید میتوانید از این 10 روش برای کاهش مصرف انرژی و همچنین افزایش مسافت قابل پیمایشتان استفاده کنید در بدترین حالت حتی اگر قبل از به منزل رسیدن شارژ دوچرختان به اتمام رسید مطمئن خواهید بود که نهایت مسافت قابل پیمایش را پیموده اید.

رونق استفاده از خودروهای برقی با بومی سازی باتری های لیتیومی + فیلم

رونق استفاده از خودروهای برقی با بومی سازی باتری های لیتیومی + فیلم
یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰

به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان،با توجه به آلودگى فراگير شده در نقاط مختلف کشور، بازار ساخت و توليد خودرو هاى برقى توسعه يافته است.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر