menuordersearch
evparts.ir

شارژر مناسب انواع باتری ها ,

۱۳۹۸/۱/۲۱ چهارشنبه
(19)
(3)
شارژر مناسب انواع باتری ها
شارژر مناسب انواع باتری ها

نحوه کار شارژر باتری

چه شارژری برای دستگاه شما مناسب است

یک شارژر خوب پیش نیازی است برای دوام و عملکرد خوب باتری، شارژر ها عموما بر اساس سرعت شارژشان دسته بندی میشوند. محصولات مصرفی عموما با شارژر‌‌‌‌های ارزان قیمتی که برای استفاده شخصی عملکرد خوبی دارند عرضه می‌شود. شارژر‌‌‌‌های تجاری عموما توسط تولید کننده دیگری تولید می‌شوند که دارای ویژگی‌‌‌‌های خاصی است، به عنوان مثال شارژ در دمای نامطلوب. با این وجود اکثر باتری ها در دمای زیر صفر کار می‌کنند که بستگی به نوع و جنس ماده مصرف شده در سلول باتری دارد که باتری‌‌‌‌های ساخته شده از سرب و نیکل از این قبیل اند که فقط سرعت شارژ شدنشان کمتر می‌شود.

 

برخی شارژر‌‌‌‌های لیتیوم یون دارای قابلیت بیدار کردن هستند که برای حالتی که باتری ها به دلیل تخلیه بیش از حد به اصطلاح خوابیده باشند کاربرد دارند و میتوانند آنها را از حالت خواب خارج کرده و شارژ نمایند، که این حالت عموما زمانی رخ می‌دهد که باتری را در حالت تخلیه مدت زمان طولانی نگهداری کرده اید و به دلیل خاصیت تخلیه شوندگی باتری به خودی خود ولتاژ آن از حد مجاز باتری پایین تر آمده و باتری خاموش شده است. که شارژر‌‌‌‌های معمولی این پک باتری را غیر قابل شارژ تلقی می‌کنند در صورتیکه شارژر‌‌‌‌های دارای سیستم boost ابتدا با اعمال مقداری جریان ولتاژ هر سلول باتری را به 2.2-2.9 ولت به ازای هر سلول میرسانند تا مدار محافظت روشن شود که بعد از آن شارژر‌‌‌‌های معمولی میتوانند ادامه ی شارژ را انجام دهند. مراقب باتری هایی که ولتاژ آنها بیش از یک هفته است که از 1.5 ولت پایین تر آمده اند باشید چرا که ولتاژ پایین تر از 1.5 ولت باعث بروز واکنش هایی درون سلول می‌شود که مسائل امنیتی سلول را تحت الشعاع قرار می‌دهد.

 

شارژر‌‌‌‌های باتری‌‌‌‌های با پایه سرب و لیتیوم براساس جریان ثابت ولتاژ ثابت کار میکنند (cc/cv). جریان شارژ ثابت است و سپس ولتاژ شارژ ثابت است تا زمانی که ولتاژ و جریان به محدوده تعیین شده برسد. با رسیدن به محدوده ولتاژ مورد نظر باتری اشباع شده و جریان شروع به افت می‌کند تا زمانی که باتری گنجایش ذخیره شارژ بیشتر نداشته باشد که باعث توقف فرآیند شارژ میشود. هر باتری آستانه جریان پایین بخصوص خود را دارد و زمانی که جریان شارژ به آن آستانه رسید فرآیند متوقف میشود.

 

باتری‌‌‌‌های بر پایه نیکل با جریان ثابت شارژ میشوند و ولتاژ میتواند آزادانه تا حد ولتاژ شارژر افزایش پیدا کند، که مانند بلند کردن وزنه ای به وسیله طناب است که وزنه را تا جایی که اهرم طناب وجود دارد میتوان بلند کرد. تشخیص شارژ کامل از طریق توقف سیر صعودی ولتاژ باتری ها اتفاق می‌افتد. برای حفاظت در مقابل ناهنجاری هایی از قبیل سلول‌‌‌‌های نامناسب شارژر باید دارای سیستم توقف شارژ برای زمانی که اختلاف ولتاژی وجود ندارد باشد. همچنین شارژر حتما باید دارای سنسور دما باشد که افزایش دما را بر حسب زمان محاسبه نماید که با شارژ مکرر و سریع به خوبی کار کند.

 

افزایش دما در باتری‌‌‌‌های بر پایه نیکل امری عادی است، خصوصا زمانی که به 70 درصد میزان شارژ میرسد. که کاهش بهره وری شارژ عامل این موضوع است، که جریان شارژ باید بطبع پایین آورده شود تا مشکلی پیش نیاید. زمانی که شارژ تکمیل شد شارژر قطع می‌کند و باتری باید شروع به خنک شدن کند در غیر اینصورت شارژر به درستی کار نمی‌کند و باتری باید از شارژر جدا شود.

 

باتری‌‌‌‌های نیکل کادمیوم و نیکل متال هایبرید نباید برای مدت زمان طولانی به شارژر متصل باشند زمانی که به این باتری ها نیازی ندارید آنها را در جای خنک نگه داری نموده و قبل از استفاده شارژ نمایید.

 

باتری‌‌‌‌های لیتیومی در حال شارژ حتما باید خنک بمانند، در صورت افزایش دمای باتری ها به میزان 10 درجه بالاتر از دمای محیطی عملیات استفاده و یا شارژ باتری ها را متوقف نمایید باتری‌‌‌‌های لیتیومی را نمی‌توان بیش از اندازه شارژ کرد و از شارژ قطره ای در حالت شارژ کامل نیز پشتیبانی نمی‌کنند و نیازی نیست که باتری را از شارژر پس از عملیات شارژ جدا کنید با این وجود اگر برای بیش از یک هفته نیازی به استفاده از آن ندارید در جای خنک قرار دهید و قبل از استفاده شارژ نمایید.

 

انواع شارژر

اکثر شارژر‌‌‌‌های ابتدایی شارژر‌‌‌‌های شبانه بودند، که در واقع شارژر‌‌‌‌های با سرعت پایین هستند. و در زمان باتری‌‌‌‌های نیکل کادمیوم مورد استفاده قرار میگرفتند و با حدود 0.1C تا زمانی که باتری متصل بود شارژ می‌کردند و سیستم تشخیص شارژ کامل نداشتند و شارژر متصل می‌ماند و شارژ کامل بین حدود 14-16 ساعت طول می‌کشید. زمانی که شارژ تکمیل میشد شارژر به علت نداشتن قابلیت شارژ بیش از حد باعث گرم شدن باتری ها میشد. باتری‌‌‌‌های نیکل متال هایبرید نباید با شارژر‌‌‌‌های شبانه شارژ شوند. شارژر‌‌‌‌های ارزان قیمتی که برای شارژ کردن باتری قلمی و یا نیم قلمی و یا باتری‌‌‌‌های اسباب بازی‌‌‌‌های کودکان ازین سیستم شارژ استفاده میکنند پس زمانی که باتری ها گرم شدند از شارژر جدایشان کنید.

 

شارژر معمولی بین شارژر آرام و سریع قرار دارد و در محصولات مصرفی استفاده میشود. زمان شارژ کردنشان بین 3-6 ساعت است. زمان پر شدن ظرفیت شارژ نشانگر ready روشن میشود و عموما دارای سنسور دما برای حفاظت در مقابل باتری‌‌‌‌های مشکل دار هستند.

 

شارژر سریع دارای مزیت هایی است که ساده ترین آنها زمان کوتاه تر شارژ است. که نیازمند ارتباط شدیدتر و قوی تر بین شارژر و باتری خواهد بود. با سرعت شارژ 1C که شارژر‌‌‌‌های سریع با این سرعت شارژ می‌کنند باتری‌‌‌‌های NiCd ,NiMH در حدود 1 ساعت شارژ میشوند پس از تکمیل فرآیند شارژ باتری شارژر را به وضعیت شارژ چکه ای می‌برد که شارژ نگهداری نیز نامیده میشوند. اکثر شارژر‌‌‌‌های باتری‌‌‌‌های بر پایه نیکل کنونی شارژ چکه ای بسیار کوچک تری دارند که حتی با باتری‌‌‌‌های NiMH نیز تطابق دارد.

 

لیتیوم یون کمترین تلفات را در وضعیت شارژ شدن دارد و بازده coulombic آن بیش از 99 درصد است. با جریان 1C شارژ باتری در کمتر از 1 ساعت به 70 درصد میرسد و بقیه زمان شارژ شدن مربوط به شارژ اشباع است.لیتیوم یون همانند باتری‌‌‌‌های سرب اسید نیازمند شارژ اشباع کننده نیست. در واقع بهتر است که باتری‌‌‌‌های لیتیوم یون را کامل شارژ نکنید چراکه طول عمر باتری ها افزایش پیدا میکند. از بین همه ی شارژرها لیتیوم یون ساده ترین‌ آنها است. هیچ ترفندی برای افزایش طول عمر و بهره وری باتری‌‌‌‌های لیتیوم یون توسط این شارژرها که گاها توسط تولید کننده ها یا فروشنده ها اظهار میشود وجود ندارد و فقط بر اساس سیستم cc/cv کار میکنند.

 

باتری‌‌‌‌های سرب اسید از قابلیت شارژ سریع پشتیبانی نمیکنند و اکثرا در حدود 14-16 ساعت شارژ میشوند و حتی ممکن است آرام تر هم شارژ شوند.باتری‌‌‌‌های سرب اسید در حدود 8 ساعت به 70 درصد میرسند و بقیه زمان صرف شارژ اشباع کننده میشود که در این باتری ها بسیار مهم است شارژ مقطعی یا همان کامل شارژ نکردن در صورتی که هر از چند بار یک بار شارژ کامل انجام گیرد تا باتری ها سولفات نکنند مشکلی ندارد.

 

جریان مصرفی شارژر در حالت آماده به کار برای بهینه سازی مصرف انرژی باید خیلی پایین باشد. که شارژر‌‌‌‌های تلفن‌‌‌‌های همراه دارای برچسب مصرف انرژی 5 ستاره هستند و دیگر شارژر‌‌‌‌های کوچک در حالت آماده به کار 30mW و حتی کمتر مصرف میکنند. 4ستاره برای شارژرهایی با مصرف 30-150mW، 3ستاره برای شارژر‌‌‌‌های با مصرف 150-250mW، و 2 ستاره به 250-350mW تعلق میگیرد. مصرف میانگین 300mW است که به آنها 1ستاره تعلق میگیرد. هدف ستاره انرژی کاهش مصرف انرژی شارژر‌‌‌‌های گوشی‌‌‌‌های موبایل است که هم اکنون بیش از 1 میلیارد شارژری که در حال شارژ کردن گوشی نیستند به یزق شهری متصل هستند.

 

راهنمای ساده برای خرید شارژ

  • خرید شارژر مناسب باتری دستگاه خود، اکثر شارژر ها فقط یک نوع باتری را پشتیبانی می‌کنند. مطمئن شوید ولتاژ شارژر با ولتاژ باتری همخوانی دارد، در صورت مغایرت به هیچ عنوان از آن شارژر استفاده نکنید.
  • آمپر ساعت نوشته شده بر روی باتری ممکن است از مقدار واقعی آن متفاوت باشد. شارژ کردن باتری با ظرفیت بالاتر زمان بیشتری نسبت به باتری با ظرفیت کمتر میبرد در صورت مغایرت بیش از 25 درصد باتری با باتری استاندارد با همان شارژر شارژ نکنید.
  • شارژر‌‌‌‌های با توان بالاتر سرعت شارژ شدن را افزایش میدهند ولی به توانایی باتری برای شارژ شدن باید توجه کنید چراکه شارژ کردن باتری با جریان بیش از حد مجاز برای باتری خطرناک است و حتی در برخی مواقع میتواند منجر به انفجار شود.
  • شارژر سرب اسید پس از شارژ کامل(تکمیل شارژ اشباع) باید به حالت شارژ شناور برود، شارژر‌‌‌‌های نیکل باید به حالت شارژ چکه ای بروند، لیتیوم یون از شارژ چکه ای پشتیبانی نمیکند و در واقع هیچ شارژی به این نحو وارد باتری نمیشود و شارژ چکه ای و شارژ شناور برای مقابله با تخلیه باتری ها بر اثر تخلیه خودکار هستند.
  • شارژر ها حتما باید دارای سنسور دما باشند تا از شارژ کردن باتری‌‌‌‌های مشکل دار بتوانند خودداری کنند.
  • بررسی دمای شارژ، بدنه باتری‌‌‌‌های سرب اسید در هنگام شارژ گرم میشود، نیکل هرچه به تکمیل شدن شارژ نزدیکتر میشود گرم تر میشود ولی پس از اتمام باید خنک شود، لیتیوم یون نباید بیش از 10 درجه بیشتر از دمای محیط گرم شود.
  • دمای باتری ها را زمانی که از شارژر‌‌‌‌های ارزان قیمت استفاده میکنید چک کنید، در صورت گرم شدن جدا کنید.
  • در دمای اتاق عمل شارژ را انجام دهید، پذیرش انرژی در هوای سرد کاهش پیدا میکند و لیتیوم یون در دمای زیر صفر درجه نباید شارژ شود.

انواع شارژر باتری لیتیوم و اسیدی خودرو‌‌‌‌های برقی

 

انواع شارژ باتری اسیدی
انواع شارژر باتری سرب اسید
مشاهده انواع شارژر باطری سرب اسیدی
انواع شارژر باتری لیتیوم یون
انواع شارژر باتری لیتیوم یون
مشاهده انواع شارژر باطری لیتیوم یون
انواع شارژر باتری سرب اسید
انواع شارژر باتری لیتیوم فسفات
مشاهده انواع شارژر باطری سرب اسیدی

انواع شارژ باتری‌‌‌‌های خودرو‌‌‌‌های برقی از نوع لیتیوم یون، لیتیوم فسفات و سرب اسید برای موتورسیکلت برقی، خودرو برقی، ویلچر برقی، اسکوتر برقی و دوچرخه برقی

 

انواعشارژر باتری لیتیوم و اسیدی خودرو برقی موتور برقی و دوچرخه برقی

انواع شارژر موتور برقی  انواع شارژر دوچرخه برقی

انواع شارژر باتری لیتیوم یون  انواع شارژر لیتیوم فسفات خودرو برقی

انواع شارژر باطری اسیدی خودرو برقی

 

مقالات مرتبط

نحوه شارژ باتری لیتیوم

نحوه شارژ باتری لیتیوم
چهارشنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۱

باتری‌‌‌‌های لیتیوم یون بالاترین درجه از کارایی را دارند که برای استفاده از آن باید به نحو صحیح شارژ شوند.در صورتیکه شارژکردن باتری لیتیوم یون به درستی انجام نشود به کارکرد باتری صدمه رسیده و حتی ممکن است کاملاً خراب شود، بنابراین اینکار با دقت کافی و به درستی باید انجام شود.شارژ صحیح باتری‌‌‌‌های لیتیوم یون باعث کارایی بهتر و طول عمر بیشینه این نوع باتری ها می‌شود. در نتیجه، شارژ صحیح توسط سیستم مدیریت باتری (BMS) انجام میگیرد. که نحوه شارژ شدن، تخلیه شدن و سرعت شارژ و دشارژ را کنترل میکند.

نحوه انتخاب شارژر مناسب باتری موتور و اسکوتر برقی

 نحوه انتخاب شارژر مناسب باتری موتور و اسکوتر برقی
چهارشنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۱

در این مقاله به نحوه انتخاب شارژر مناسب انواع موتور و اسکوتر برقی و انواع شارژرها در دو مدل اسیدی و لیتیوم در ولتاژ‌‌‌‌های 48، 60 و72 ولت پرداخته می‌شود.

معرفی شارژر‌‌‌‌های پیشنهادی انواع موتور و اسکوتر‌‌‌‌‌‌‌‌های برقی بازار ایران

معرفی شارژر‌‌‌‌های پیشنهادی انواع موتور و اسکوتر‌‌‌‌‌‌‌‌های برقی بازار ایران
چهارشنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۱

معرفی شارژر‌‌‌‌های پیشنهادی انواع موتور و اسکوتر‌‌‌‌‌‌‌‌های برقی بازار ایران

آموزش و اطلاعات خودرو‌‌‌‌های الکتریکی و قطعات وابسته

آموزش و اطلاعات خودرو‌‌‌‌های الکتریکی و قطعات وابسته
چهارشنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۱

آموزش و اطلاعات مورد نیاز در وسایل نقلیه الکتریکی مانند خودرو، موتور سیکلت، اسکوتر،‌ویلچر و دوچرخه برقی و قطعات مورد استفاده

انواع کانکتورها برای شارژر خودرو‌‌‌‌های برقی

انواع کانکتورها برای شارژر خودرو‌‌‌‌های برقی
چهارشنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۱

شارژر‌‌‌‌های تمام خودرو‌‌‌‌های الکتریکی از شارژ تک فاز پشتیبانی می‌کنند. آنها را می‌توان به پریز‌‌‌‌های استاندارد وصل کرد، اما مشکل این است که سوکت‌‌‌‌های استاندارد قدرت کافی بیشتر از16 amh را فراهم نمیکند. در نتیجه، اکثر خودرو‌‌‌‌های الکتریکی وقتی به پریز‌‌‌‌های استاندارد وصل می‌شوند، نمی‌توانند بیش از 10 آمپر جریان برق بکشند. این به این معنی است که زمان شارژ بسیار طولانی خواهد بود.

محصولات مرتبط
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

28 نظر
عسکری
دوشنبه بیست و هشتم شهریور ۰۱
پاسخ
()
()
عسکری
سلام باطري ۱۲ ولت ۱۲ امپر سيلد اسيد مخصوص ماشين شارژي گرفتم شارژرشو بايد چند امپر بگيرم ممنون
پاسخ مدیر سایت
سلام، باید شارژر 12 ولت با خروجی 14.5 الی 15 ولت و 2.5 آمپر استفاده کنید
پاسخ مدیر سایت
ناشناس
شنبه دوازدهم شهریور ۰۱
پاسخ
()
()
ناشناس
سلام...يه سوال داشتم... براي يه باتري ۳۰۰۰ ميلي آمپري بايد از شارژر چند واتي استفاده کرد؟!
پاسخ مدیر سایت
سلام، جریان شارژ بستگی به مشخصات فنی سلول باتری داره، اگر بیشینه جریان شارژ (max charge current) باتری 1C باشد، یعنی باید نهایتاً با شارژر 3000 میلی آمپری شارژ شود، و اگر جریان شارژ 0.5C باشد، نهایتاً با 1500 میلی آمپر، عموماً این عدد برای باتری لیتیوم یون 0.5C است، نکته دیگر ولتاژ شارژر هست که باز بسته به نوع سلول متفاوته، برای سلول‌‌‌‌های لیتیوم یون با ولتاژ نامی 3.6 یا 3.7 ولت برابر 4.2 ولت است.
پاسخ مدیر سایت
کامران حیدری...
چهارشنبه یکم تیر ۰۱
پاسخ
()
()
کامران حیدری...
سلام آيا باتري 6 ولت 7 آمپر ساعت را مي توان با شارژر 6 ولت 4 آمپر شارژ نمود؟ به باتري آسيب نمي زند؟
پاسخ مدیر سایت
سلام، طبق نوع و مدل باتری متفاوت است، برای مثال نرخ شارژ باتری لیتیوم یون 0.5C است، یعنی باتری 6 آمپرساعت باید نهایتاً با 3 آمپر شارژ شود، باید مشخصات فنی باتری را چک کنید
پاسخ مدیر سایت
علی حسینی
پنج شنبه نوزدهم خرداد ۰۱
پاسخ
()
()
علی حسینی
سلام وقت بخير. با شارژر باتري هاي ليتيومي ميشه باتري هاي نيکل_کادميوم رو شارژ کرد؟
پاسخ مدیر سایت
سلام، خیر نمیشود، سطح ولتاژ شارژ تفاوت دارد.
پاسخ مدیر سایت
nafiseh
سه شنبه دهم خرداد ۰۱
پاسخ
()
()
nafiseh
با سلام و احترام ارتباط بين آمپر شارجر و آمپر باتري چيست؟ مثلا در باتري هاي ليتيومي که سلول ها معمولا واحد ميلي آمپر ساعت دارند. چه در صورت سري و چه در صورت موازي
پاسخ مدیر سایت
سلام، بسته به نوع باتری توان شارژ مشخص می‌شود، برای مثال باتری‌‌‌‌های لیتیوم یون باید با 0.5C دشارژ شوند، یعنی اگر سلول 3.6 ولت 2600 میلی آمپرساعت باشد، باید با 4.2 ولت و نهایتاً 1300 میلی آمپر (1.3A) شارژ شود
پاسخ مدیر سایت
اکبر بازیار - کازرون
جمعه ششم خرداد ۰۱
پاسخ
()
()
اکبر بازیار - کازرون
عرض سلام و ادب ؛ خواستم بدونم ايا شارژري هست که هوشمند باشه و همه نوع باطري رو شارڗ کنه و تشخيص بده چه ميزان برق براي شارڗ باطري لازمه و همون مقدار وارد کنه و تشخيص بده باطري شارژ شده و از ادامه زيادي شارڗ متوقف بشه
پاسخ مدیر سایت
سلام، روزبخیر، خیر، شارژرهایی هستند که همه نوع سلول رو شارژ کنند، ولی کاربر باید اطلاعات اولیه داشته باشد و پارامتر‌‌‌‌های شارژر رو تنظیم کند.
پاسخ مدیر سایت
بهنام
یکشنبه بیست و هشتم فروردین ۰۱
پاسخ
()
()
بهنام
سلام از شارژر ماکيتا ميشه براي باتري ليتيومي استفاده کرد باتري ها رو عوض کردم ليتيومي گذاشتم
پاسخ مدیر سایت
سلام، خیر، اگر نوع باتری عوض شده باید شارژر هم عوض به
پاسخ مدیر سایت
نظری
چهارشنبه هفدهم فروردین ۰۱
پاسخ
()
()
نظری
سلام، وقت بخير، دوتا باتري 6 ولت 4.5 آمپرساعت که به صورت سري به هم وصل شدن (باطري ها براي ماشين شارژي هس) در واقع ميشه بگي براي شارژ يه باطري ۱۲ ولت ۴.۵ آمپرساعت چه نوع شارژري نياز داره؟
پاسخ مدیر سایت
سلام، وقت بخیر، اگر باتری تون از نوع سرب اسید هستش، باید با شارژر 12 ولت که ولتاژ خروجی حدود 14.5 ولت و جریان خروجی 1 آمپر شارژر کنید،
پاسخ مدیر سایت
امیر
دوشنبه پانزدهم فروردین ۰۱
پاسخ
()
()
امیر
سلام من باطري ليتيوم يون خريدم 4.2ولت2600 ميلي امپري چه شارژري بايد براي شارژشدن متصل کنم چند ولت چند امپر بايد شارژر باشه
پاسخ مدیر سایت
سلام، باید با شارژر 42 ولت 1 آمپر شارژ کنید، شارژری مثل محصول لینک زیر: https://evparts.ir/1S-li-ion-charger
پاسخ مدیر سایت
بهنام
پنج شنبه نهم دی ۰۰
پاسخ
()
()
بهنام
سلام ميتوانم از شارژر ماکيتا براي شارژ باتري ليتيومي استفاده کنم باتري ليتيومي گذاشتم با ماژول ۲۰ امپر ۴سلولي
پاسخ مدیر سایت
سلام اگر مشخصات فنی شارژر با باتری تون همخوان هست، بله می‌تونید، 4 سری 4.2 ولت = 16.8 ولت اگر شارژر ماکیتا 16.8 ولت هست می‌تونیدبرای شارژ 4 سری باتری استفاده کنید
پاسخ مدیر سایت
نیما
شنبه هفدهم مهر ۰۰
پاسخ
()
(1)
نیما
سلام من يه هدلايت دارم که با شارژر ۴.۷ ولت و ۵۰۰ ميلي آمپر برق شهر شارژ ميشه حالا تو جعبه ش يه شارژر فندکي براي ماشين بود که ولتاژ ۱۲ ولت خروجي داره.آيا شارژ کردن با شارژر فندکي مشکلي براي باتري پيش مياره.ممنون
پاسخ مدیر سایت
اگر شارژر فندکی در کنار خود محصول بوده باشه اصولا ولتاژ 12 ولت خودرو رو به ولتاژ مناسب برای شارژ وسیلتون تبدیل میکنه
پاسخ مدیر سایت
محمد بیگدلی
چهارشنبه چهاردهم مهر ۰۰
پاسخ
()
()
محمد بیگدلی
سلام .دوتا باتري 6ولت 12 امپر به صورت سري به هم وصل شدند چه نوع شارژر برا اين کار نيازه؟ ممنون
پاسخ مدیر سایت
سلام وقتتون بخیر باشه شارژر مناسب باتری 12 ولت باید استفاده کنین و اگر باتریتون سرب اسید هستش شارژر باتری 12 ولت باتری سرب اسید
پاسخ مدیر سایت
فرهاد
دوشنبه هشتم شهریور ۰۰
پاسخ
(0)
()
فرهاد
سلام وقتتون بخير مهندس باطري دارم 10.8ولت.....۴.۸امپر ازچه نوع شارژري استفاده کنم؟
پاسخ مدیر سایت
سلام شارژر لیتیوم یون 3 سل که ولتاژ خروجی 12.6 ولت دارد و جریان خروجی ترجیحا 1 آمپر نهایتا 2 آمپر استفاده کنید.
پاسخ مدیر سایت
سینا
یکشنبه سی و یکم مرداد ۰۰
پاسخ
()
()
سینا
شارژ ميخام که باطري Feb 18650 با 1500mAh C10 c26 شارژ کنه ميشه راهنمايي کنيد
پاسخ مدیر سایت
با این شارژر میتونین این باتری رو شارژ کنید: https://evparts.ir/1S-li-ion-charger
پاسخ مدیر سایت
مهدی
شنبه دوم مرداد ۰۰
پاسخ
()
()
مهدی
سلام براباطري ماشين شارژي سيلدد اسيد۱۲ولت۹امپر ميتونم شارژر ۱۲ولت ۵امپر لب تابي استفاده کنم
پاسخ مدیر سایت
باتری 12 ولت سیلد اسید باید با شارژر با خروجی ولتاژ 14.75 ولت تا 15 ولت شارژ شود و همچنین برای باتری با ظرفیت 9 آمپر ساعت شما باید از شارژر با جریان خروجی 1 آمپر استفاده کنید.
پاسخ مدیر سایت
بهزاد گودرزی
چهارشنبه یازدهم تیر ۹۹
پاسخ
()
()
بهزاد گودرزی
با سلام سوال اين بود که ميتونم از شارژر 12 ولت 2 آمپر موقتا بجاي 12 ولت 2.9 آمپر استفاده کنم ؟ موقتا ... ممنون ميشم راهنمائي کنيد با تشکر ...
پاسخ مدیر سایت
سلام بله اگر ولتاژ شارژر و نوع شارژر مطابقت داشته باشه میتونید.
پاسخ مدیر سایت
علیاری
سه شنبه پنجم فروردین ۹۹
پاسخ
()
()
علیاری
سلام، آيا براي شارژ باتري فرمول خاصي هست؟
پاسخ مدیر سایت
سلام، بله، اگه سلول تون لیتیوم یون 18650 باشه، ولتاژ نامی 3.7 ولت (بعضی سلول ها 3.6 ولت)، ولتاژ شارژ این سلول ها 4.2 ولت هست که برای مثال اگه 3 سری باتری داشته باشید (یعنی چیدمان باتری هاتون بصورت 3 سری که ولتاژ نامی پکتون می‌شه 10.8 ولت) ولتاژ شارژتون میشود 3*4.2 ولت برابر 12.6 ولت
پاسخ مدیر سایت
علیرضا غفاری
شنبه بیست و چهارم اسفند ۹۸
پاسخ
()
()
علیرضا غفاری
سلام لطفا بگين براي شارژ ماشين شارژي که دو تا باطري ۶ ولت ۴/۵امپر استفاده ميشه (يعني ميشه ۱۲ ولت ۹ آمپر) چه شارژري با چه ولتاژ و آمپري مناسب هستش ممنون
پاسخ مدیر سایت
سلام، وقت بخیر، دوتا باتری 6 ولت 4.5 آمپرساعت اگه سری بشن باهم 12 ولت 4.5 آمپرساعت و اگه موازی بشن 6 ولت 9 آمپرساعت مجموع باتریتون خواهد بود، حالا شما ببینید که سری شدند یا موازی، تا بتونیم ولتاژ و جریان شارژ رو بدونیم، البته اگه شارژر قبلی تون موجود باشه روش نوشته که چند ولت چن آمپر هستش
پاسخ مدیر سایت
logo-samandehi
با ما در تماس باشید
دفتر مرکزی :
زنجان: بلوار پروفسور ثبوتی - پارک علم و فناوری علوم پایه - واحد 315
تلفن‌‌‌‌های تماس :
02433154413
02128429945
09981071773 (WhatsApp)
info@evparts.ir
whatsuppinterestlinkedinfacebooktelegraminstagram