menuordersearch
evparts.ir

شارژر مناسب انواع باتری ها ,

۱۳۹۸/۱/۲۱ چهارشنبه
(21)
(4)
شارژر مناسب انواع باتری ها
شارژر مناسب انواع باتری ها

نحوه کار شارژر باتری

چه شارژری برای دستگاه شما مناسب است

یک شارژر خوب پیش نیازی است برای دوام و عملکرد خوب باتری، شارژر ها عموما بر اساس سرعت شارژشان دسته بندی میشوند. محصولات مصرفی عموما با شارژر های ارزان قیمتی که برای استفاده شخصی عملکرد خوبی دارند عرضه می‌شود. شارژر های تجاری عموما توسط تولید کننده دیگری تولید می‌شوند که دارای ویژگی های خاصی است، به عنوان مثال شارژ در دمای نامطلوب. با این وجود اکثر باتری ها در دمای زیر صفر کار می‌کنند که بستگی به نوع و جنس ماده مصرف شده در سلول باتری دارد که باتری های ساخته شده از سرب و نیکل از این قبیل اند که فقط سرعت شارژ شدنشان کمتر می‌شود.

 

برخی شارژر های لیتیوم یون دارای قابلیت بیدار کردن هستند که برای حالتی که باتری ها به دلیل تخلیه بیش از حد به اصطلاح خوابیده باشند کاربرد دارند و میتوانند آنها را از حالت خواب خارج کرده و شارژ نمایند، که این حالت عموما زمانی رخ می‌دهد که باتری را در حالت تخلیه مدت زمان طولانی نگهداری کرده اید و به دلیل خاصیت تخلیه شوندگی باتری به خودی خود ولتاژ آن از حد مجاز باتری پایین تر آمده و باتری خاموش شده است. که شارژر های معمولی این پک باتری را غیر قابل شارژ تلقی می‌کنند در صورتیکه شارژر های دارای سیستم boost ابتدا با اعمال مقداری جریان ولتاژ هر سلول باتری را به 2.2-2.9 ولت به ازای هر سلول میرسانند تا مدار محافظت روشن شود که بعد از آن شارژر های معمولی میتوانند ادامه ی شارژ را انجام دهند. مراقب باتری هایی که ولتاژ آنها بیش از یک هفته است که از 1.5 ولت پایین تر آمده اند باشید چرا که ولتاژ پایین تر از 1.5 ولت باعث بروز واکنش هایی درون سلول می‌شود که مسائل امنیتی سلول را تحت الشعاع قرار می‌دهد.

 

شارژر های باتری های با پایه سرب و لیتیوم براساس جریان ثابت ولتاژ ثابت کار میکنند (cc/cv). جریان شارژ ثابت است و سپس ولتاژ شارژ ثابت است تا زمانی که ولتاژ و جریان به محدوده تعیین شده برسد. با رسیدن به محدوده ولتاژ مورد نظر باتری اشباع شده و جریان شروع به افت می‌کند تا زمانی که باتری گنجایش ذخیره شارژ بیشتر نداشته باشد که باعث توقف فرآیند شارژ میشود. هر باتری آستانه جریان پایین بخصوص خود را دارد و زمانی که جریان شارژ به آن آستانه رسید فرآیند متوقف میشود.

 

باتری های بر پایه نیکل با جریان ثابت شارژ میشوند و ولتاژ میتواند آزادانه تا حد ولتاژ شارژر افزایش پیدا کند، که مانند بلند کردن وزنه ای به وسیله طناب است که وزنه را تا جایی که اهرم طناب وجود دارد میتوان بلند کرد. تشخیص شارژ کامل از طریق توقف سیر صعودی ولتاژ باتری ها اتفاق می‌افتد. برای حفاظت در مقابل ناهنجاری هایی از قبیل سلول های نامناسب شارژر باید دارای سیستم توقف شارژ برای زمانی که اختلاف ولتاژی وجود ندارد باشد. همچنین شارژر حتما باید دارای سنسور دما باشد که افزایش دما را بر حسب زمان محاسبه نماید که با شارژ مکرر و سریع به خوبی کار کند.

 

افزایش دما در باتری های بر پایه نیکل امری عادی است، خصوصا زمانی که به 70 درصد میزان شارژ میرسد. که کاهش بهره وری شارژ عامل این موضوع است، که جریان شارژ باید بطبع پایین آورده شود تا مشکلی پیش نیاید. زمانی که شارژ تکمیل شد شارژر قطع می‌کند و باتری باید شروع به خنک شدن کند در غیر اینصورت شارژر به درستی کار نمی‌کند و باتری باید از شارژر جدا شود.

 

باتری های نیکل کادمیوم و نیکل متال هایبرید نباید برای مدت زمان طولانی به شارژر متصل باشند زمانی که به این باتری ها نیازی ندارید آنها را در جای خنک نگه داری نموده و قبل از استفاده شارژ نمایید.

 

باتری های لیتیومی در حال شارژ حتما باید خنک بمانند، در صورت افزایش دمای باتری ها به میزان 10 درجه بالاتر از دمای محیطی عملیات استفاده و یا شارژ باتری ها را متوقف نمایید باتری های لیتیومی را نمی‌توان بیش از اندازه شارژ کرد و از شارژ قطره ای در حالت شارژ کامل نیز پشتیبانی نمی‌کنند و نیازی نیست که باتری را از شارژر پس از عملیات شارژ جدا کنید با این وجود اگر برای بیش از یک هفته نیازی به استفاده از آن ندارید در جای خنک قرار دهید و قبل از استفاده شارژ نمایید.

 

انواع شارژر

اکثر شارژر های ابتدایی شارژر های شبانه بودند، که در واقع شارژر های با سرعت پایین هستند. و در زمان باتری های نیکل کادمیوم مورد استفاده قرار میگرفتند و با حدود 0.1C تا زمانی که باتری متصل بود شارژ می‌کردند و سیستم تشخیص شارژ کامل نداشتند و شارژر متصل می‌ماند و شارژ کامل بین حدود 14-16 ساعت طول می‌کشید. زمانی که شارژ تکمیل میشد شارژر به علت نداشتن قابلیت شارژ بیش از حد باعث گرم شدن باتری ها میشد. باتری های نیکل متال هایبرید نباید با شارژر های شبانه شارژ شوند. شارژر های ارزان قیمتی که برای شارژ کردن باتری قلمی و یا نیم قلمی و یا باتری های اسباب بازی های کودکان ازین سیستم شارژ استفاده میکنند پس زمانی که باتری ها گرم شدند از شارژر جدایشان کنید.

 

شارژر معمولی بین شارژر آرام و سریع قرار دارد و در محصولات مصرفی استفاده میشود. زمان شارژ کردنشان بین 3-6 ساعت است. زمان پر شدن ظرفیت شارژ نشانگر ready روشن میشود و عموما دارای سنسور دما برای حفاظت در مقابل باتری های مشکل دار هستند.

 

شارژر سریع دارای مزیت هایی است که ساده ترین آنها زمان کوتاه تر شارژ است. که نیازمند ارتباط شدیدتر و قوی تر بین شارژر و باتری خواهد بود. با سرعت شارژ 1C که شارژر های سریع با این سرعت شارژ می‌کنند باتری های NiCd ,NiMH در حدود 1 ساعت شارژ میشوند پس از تکمیل فرآیند شارژ باتری شارژر را به وضعیت شارژ چکه ای می‌برد که شارژ نگهداری نیز نامیده میشوند. اکثر شارژرهای باتری های بر پایه نیکل کنونی شارژ چکه ای بسیار کوچک تری دارند که حتی با باتری های NiMH نیز تطابق دارد.

 

لیتیوم یون کمترین تلفات را در وضعیت شارژ شدن دارد و بازده coulombic آن بیش از 99 درصد است. با جریان 1C شارژ باتری در کمتر از 1 ساعت به 70 درصد میرسد و بقیه زمان شارژ شدن مربوط به شارژ اشباع است.لیتیوم یون همانند باتری های سرب اسید نیازمند شارژ اشباع کننده نیست. در واقع بهتر است که باتری های لیتیوم یون را کامل شارژ نکنید چراکه طول عمر باتری ها افزایش پیدا میکند. از بین همه ی شارژرها لیتیوم یون ساده ترین‌ آنها است. هیچ ترفندی برای افزایش طول عمر و بهره وری باتری های لیتیوم یون توسط این شارژرها که گاها توسط تولید کننده ها یا فروشنده ها اظهار میشود وجود ندارد و فقط بر اساس سیستم cc/cv کار میکنند.

 

باتری های سرب اسید از قابلیت شارژ سریع پشتیبانی نمیکنند و اکثرا در حدود 14-16 ساعت شارژ میشوند و حتی ممکن است آرام تر هم شارژ شوند.باتری های سرب اسید در حدود 8 ساعت به 70 درصد میرسند و بقیه زمان صرف شارژ اشباع کننده میشود که در این باتری ها بسیار مهم است شارژ مقطعی یا همان کامل شارژ نکردن در صورتی که هر از چند بار یک بار شارژ کامل انجام گیرد تا باتری ها سولفات نکنند مشکلی ندارد.

 

جریان مصرفی شارژر در حالت آماده به کار برای بهینه سازی مصرف انرژی باید خیلی پایین باشد. که شارژر های تلفن های همراه دارای برچسب مصرف انرژی 5 ستاره هستند و دیگر شارژر های کوچک در حالت آماده به کار 30mW و حتی کمتر مصرف میکنند. 4ستاره برای شارژرهایی با مصرف 30-150mW، 3ستاره برای شارژرهای با مصرف 150-250mW، و 2 ستاره به 250-350mW تعلق میگیرد. مصرف میانگین 300mW است که به آنها 1ستاره تعلق میگیرد. هدف ستاره انرژی کاهش مصرف انرژی شارژر های گوشی های موبایل است که هم اکنون بیش از 1 میلیارد شارژری که در حال شارژ کردن گوشی نیستند به یزق شهری متصل هستند.

 

راهنمای ساده برای خرید شارژ

  • خرید شارژر مناسب باتری دستگاه خود، اکثر شارژر ها فقط یک نوع باتری را پشتیبانی می‌کنند. مطمئن شوید ولتاژ شارژر با ولتاژ باتری همخوانی دارد، در صورت مغایرت به هیچ عنوان از آن شارژر استفاده نکنید.
  • آمپر ساعت نوشته شده بر روی باتری ممکن است از مقدار واقعی آن متفاوت باشد. شارژ کردن باتری با ظرفیت بالاتر زمان بیشتری نسبت به باتری با ظرفیت کمتر میبرد در صورت مغایرت بیش از 25 درصد باتری با باتری استاندارد با همان شارژر شارژ نکنید.
  • شارژر های با توان بالاتر سرعت شارژ شدن را افزایش میدهند ولی به توانایی باتری برای شارژ شدن باید توجه کنید چراکه شارژ کردن باتری با جریان بیش از حد مجاز برای باتری خطرناک است و حتی در برخی مواقع میتواند منجر به انفجار شود.
  • شارژر سرب اسید پس از شارژ کامل(تکمیل شارژ اشباع) باید به حالت شارژ شناور برود، شارژرهای نیکل باید به حالت شارژ چکه ای بروند، لیتیوم یون از شارژ چکه ای پشتیبانی نمیکند و در واقع هیچ شارژی به این نحو وارد باتری نمیشود و شارژ چکه ای و شارژ شناور برای مقابله با تخلیه باتری ها بر اثر تخلیه خودکار هستند.
  • شارژر ها حتما باید دارای سنسور دما باشند تا از شارژ کردن باتری های مشکل دار بتوانند خودداری کنند.
  • بررسی دمای شارژ، بدنه باتری های سرب اسید در هنگام شارژ گرم میشود، نیکل هرچه به تکمیل شدن شارژ نزدیکتر میشود گرم تر میشود ولی پس از اتمام باید خنک شود، لیتیوم یون نباید بیش از 10 درجه بیشتر از دمای محیط گرم شود.
  • دمای باتری ها را زمانی که از شارژرهای ارزان قیمت استفاده میکنید چک کنید، در صورت گرم شدن جدا کنید.
  • در دمای اتاق عمل شارژ را انجام دهید، پذیرش انرژی در هوای سرد کاهش پیدا میکند و لیتیوم یون در دمای زیر صفر درجه نباید شارژ شود.

انواع شارژر باتری لیتیوم و اسیدی خودروهای برقی

 

انواع شارژ باتری اسیدی
انواع شارژر باتری سرب اسید
مشاهده انواع شارژر باطری سرب اسیدی
انواع شارژر باتری لیتیوم یون
انواع شارژر باتری لیتیوم یون
مشاهده انواع شارژر باطری لیتیوم یون
انواع شارژر باتری سرب اسید
انواع شارژر باتری لیتیوم فسفات
مشاهده انواع شارژر باطری سرب اسیدی

انواع شارژ باتری های خودروهای برقی از نوع لیتیوم یون، لیتیوم فسفات و سرب اسید برای موتورسیکلت برقی، خودرو برقی، ویلچر برقی، اسکوتر برقی و دوچرخه برقی

 

انواعشارژر باتری لیتیوم و اسیدی خودرو برقی موتور برقی و دوچرخه برقی

انواع شارژر موتور برقی  انواع شارژر دوچرخه برقی

انواع شارژر باتری لیتیوم یون  انواع شارژر لیتیوم فسفات خودرو برقی

انواع شارژر باطری اسیدی خودرو برقی

 

مقالات مرتبط

نحوه شارژ باتری لیتیوم

نحوه شارژ باتری لیتیوم
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

باتری های لیتیوم یون بالاترین درجه از کارایی را دارند که برای استفاده از آن باید به نحو صحیح شارژ شوند.در صورتیکه شارژکردن باتری لیتیوم یون به درستی انجام نشود به کارکرد باتری صدمه رسیده و حتی ممکن است کاملاً خراب شود، بنابراین اینکار با دقت کافی و به درستی باید انجام شود.شارژ صحیح باتری های لیتیوم یون باعث کارایی بهتر و طول عمر بیشینه این نوع باتری ها می‌شود. در نتیجه، شارژ صحیح توسط سیستم مدیریت باتری (BMS) انجام میگیرد. که نحوه شارژ شدن، تخلیه شدن و سرعت شارژ و دشارژ را کنترل میکند.

نحوه انتخاب شارژر مناسب باتری موتور و اسکوتر برقی

 نحوه انتخاب شارژر مناسب باتری موتور و اسکوتر برقی
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

در این مقاله به نحوه انتخاب شارژر مناسب انواع موتور و اسکوتر برقی و انواع شارژرها در دو مدل اسیدی و لیتیوم در ولتاژ های 48، 60 و72 ولت پرداخته می‌شود.

معرفی شارژرهای پیشنهادی انواع موتور و اسکوتر‌‌‌‌های برقی بازار ایران

معرفی شارژرهای پیشنهادی انواع موتور و اسکوتر‌‌‌‌های برقی بازار ایران
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

معرفی شارژرهای پیشنهادی انواع موتور و اسکوتر‌‌‌‌های برقی بازار ایران

آموزش و اطلاعات خودروهای الکتریکی و قطعات وابسته

آموزش و اطلاعات خودروهای الکتریکی و قطعات وابسته
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

آموزش و اطلاعات مورد نیاز در وسایل نقلیه الکتریکی مانند خودرو، موتور سیکلت، اسکوتر،‌ویلچر و دوچرخه برقی و قطعات مورد استفاده

انواع کانکتورها برای شارژر خودروهای برقی

انواع کانکتورها برای شارژر خودروهای برقی
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

شارژرهای تمام خودروهای الکتریکی از شارژ تک فاز پشتیبانی می‌کنند. آنها را می‌توان به پریزهای استاندارد وصل کرد، اما مشکل این است که سوکت های استاندارد قدرت کافی بیشتر از16 amh را فراهم نمیکند. در نتیجه، اکثر خودروهای الکتریکی وقتی به پریزهای استاندارد وصل می‌شوند، نمی‌توانند بیش از 10 آمپر جریان برق بکشند. این به این معنی است که زمان شارژ بسیار طولانی خواهد بود.

محصولات مرتبط
شارژر باتری سرب اسید 60 ولتشارژر باتری سرب اسید 60 ولت2,437,000 تومان
+
_
60V20Ah-lead-acid-battery-charger
60V100Ah-lead-acid-battery-charger
60V20Ah-LED-lead-acid-battery-charger
60V45Ah-lead-acid-battery-charge
60V20Ah-lead-acid-battery-charger
شارژر باتری لیتیوم یون 36 ولت 2 آمپر 10Sشارژر باتری لیتیوم یون 36 ولت 2 آمپر 10S1,371,000 تومان
+
_
Liito-Kala-42V2A
36V2A li-ion battery charger
Liito-Kala-42V2A
شارژر باتری سرب اسید 72 ولت 20 آمپر ساعتشارژر باتری سرب اسید 72 ولت 20 آمپر ساعت2,590,000 تومان
+
_
72V20Ah-lead-acid-battery-charger
72V20Ah-lead-acid-battery-charger
شارژر باتری لیتیوم یون 48 ولت 13Sشارژر باتری لیتیوم یون 48 ولت 13S2,894,000 تومان
+
_
54.6V5A li-ion battery charger
54.6V2A li-ion battery charger
54.6V10A li-ion battery charger
54.6V8A li-ion battery charger
54.6V5A li-ion battery charger
شارژر باتری لیتیوم یون 60 ولت 17Sشارژر باتری لیتیوم یون 60 ولت 17S8,226,000 تومان
+
_
71.4V10A li-ion
71.4V5A li-ion
71.4V10A li-ion
شارژر باتری سرب اسید 48 ولت شارژر باتری سرب اسید 48 ولت 1,888,000 تومان
+
_
48v20Ah-lead-acid-battery charger
48v100Ah-lead-acid-battery charger
48v20Ah-lead-acid-battery charger
شارژر باتری لیتیوم یون 72 ولت 20Sشارژر باتری لیتیوم یون 72 ولت 20S8,683,000 تومان
+
_
84V10A li-ion
84V7A li-ion
84V3A li-ion
84V5A li-ion
84V10A li-ion
شارژر باتری لیتیوم یون 36 ولت 10Sشارژر باتری لیتیوم یون 36 ولت 10S1,987,000 تومان
+
_
42V4A li-ion battery charger
46V4A li-ion-11S
42V5A li-ion battery charger
42V4A li-ion battery charger
شارژر باتری لیتیوم یون 24 ولت 7Sشارژر باتری لیتیوم یون 24 ولت 7S1,295,000 تومان
+
_
Liito-Kala-29.4V2A
29.4V5A-li-ion-BC
Liito-Kala-29.4V4A
29.4V2A-li-ion-BC
29.4V8A-li-ion-BC
Liito-Kala-29.4V2A
شارژر باتری لیتیوم یون 48 ولت 2 آمپرشارژر باتری لیتیوم یون 48 ولت 2 آمپر1,523,000 تومان
+
_
Liito-Kala-54.6V2A
Liito-Kala-54.6V2A
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

76 نظر
مرادی
چهارشنبه بیست و پنجم بهمن ۰۲
پاسخ
(1)
()
مرادی
سلام.مهندس براي شارژ دو عدد باتري ليتيومي ۳/۷ که بصورت سري بسته شده رو با چه ولتاژ و آمپري شارژ کنيم.يه آداپتور دارم متغيير که ۵ امپر با ولتاژ متغير هست.ميشه با اون آداپتور شارژ کرد،در چه ولتاژي بذارم،يا بايد با يه اداپتور ديگه بايد شارژ کنم.ممنون
پاسخ مدیر سایت
سلام، باید ولتاژ شارژ روی 8.4 ولت قرار بدید. جریان 5 آمپر برای دو عدد باتری سری شده خیلی زیاده، نهایتاً 1 آمپر
پاسخ مدیر سایت
مرادی
چهارشنبه بیست و پنجم بهمن ۰۲
پاسخ
()
()
مرادی
سلام.مهندس دو تا باتري ليتيومي ۳/۷رو که بصورت سري بهم وصل کرديم با چه ولتاژي شارژ کنم.بنده يه اداپتور متغيير دارم که ۲۴ ولت و ۵ آمپر هست،در چه ولتاژي بذارم تا شارژ بشه.ممنون
پاسخ مدیر سایت
سلام، باید ولتاژ شارژ روی 8.4 ولت قرار بدید. جریان 5 آمپر برای دو عدد باتری سری شده خیلی زیاده، نهایتاً 1 آمپر
پاسخ مدیر سایت
مرتضی علی ابلدی
شنبه نهم دی ۰۲
پاسخ
()
()
مرتضی علی ابلدی
سلام من دوتا باتري 18آمپر 12 ولت رو باهم سري کردم. چه شارژري پيشنهاد ميکنيد
پاسخ مدیر سایت
سلام، شارژر 24 ولت 2 الی 3 آمپر
پاسخ مدیر سایت
محمد طه زبیدی
دوشنبه ششم آذر ۰۲
پاسخ
()
()
محمد طه زبیدی
سلام،براي جارو شارژي که چهارتا باتري 1.2v/1500mAh ميخوره،شارژر مناسب چه مشخصاتي داره؟(گم کردم فابريکشو،بنظرم12vبود اما الان کنار ورودي شارژر نوشته: 200mA⚎9-9.6v) چه شارژري تهيه کنم؟
پاسخ مدیر سایت
سلام، شارژر مناسب جارو شارژی رو تهیه کنید.
پاسخ مدیر سایت
رضا اسکندری
پنج شنبه بیست و پنجم آبان ۰۲
پاسخ
()
()
رضا اسکندری
سلام وقتتون بخير مهندس ماشين شارژي بچه روش زده 3/7 ولت و 14500/500mAh و روي جعبه ماشين گفته با کامپيوتر شارژ کنيد يا بزنيد به شارژر يو اس بي که ميشه واسه گوشي شارژر گوشي ايفون 7 زده 5ولت و 1امپر اگه اشتباه نکنم ميشه استفاده کنم؟
پاسخ مدیر سایت
بله مشکلی نداره
پاسخ مدیر سایت
حميدرضا ثناگستر
شنبه بیستم آبان ۰۲
پاسخ
(1)
()
حميدرضا ثناگستر
سلام مهندس براي سه عدد باتري دوازده ولت صدآمپري ميشه از رکتيفاير 2kw استفاده کرد؟ يعني 53 ولت 36 امپري
پاسخ مدیر سایت
سلام، خیر استفاده نکنید، 3 عدد باتری 12 ولت باید با 44 ولت شارژ بشن
پاسخ مدیر سایت
رضا بیات
شنبه ششم آبان ۰۲
پاسخ
()
()
رضا بیات
سلام مهندس جان، وقت به خير، من يه باتري LI-PO با مشخصات 7.4V، 2500mAh، 18.5Wh، 20C Continuous Discharge دارم، چه شارژري بايد تهيه کنم ؟
پاسخ مدیر سایت
سلام، وقت بخیر، شارژر 2 سل با ولتاژ خروجی 8.4 ولت و جریان 1 آمپر
پاسخ مدیر سایت
رضا احمدی
سه شنبه بیست و پنجم مهر ۰۲
پاسخ
()
(1)
رضا احمدی
با سلام خدمت حضرت عالي مي خواهم با۵۴ عدد باطري ۳/۶ ولت ۱۰ امپر به صورت سري ولتاژي حدود۲۲۰ ولت درست کنم حضرت عالي براي بالانسر باطري ها ونحوه شارژ انچه توصيه اي داريد وهم چنين نحوه نگهداري ان با تشکر
پاسخ مدیر سایت
سلام، همچین بالانسر یا سیستم مدیریت باتری موجود نیست
پاسخ مدیر سایت
سیدجوادایوبی
پنج شنبه بیستم مهر ۰۲
پاسخ
()
()
سیدجوادایوبی
سلام خسته نباشيد من يک شارژردارم براي باتري خودرو سواري ،که براي شارژ۶و۱۲ولت هست،من ولتاژ خروجي رو با مولتيمتر اندازه گرفتم تقريبا ۱۹بود آيا اشکال داره؟
پاسخ مدیر سایت
سلام سلامت باشید، بله اشکال داره، ولتاژ شارژ باتری 12 ولت 14.75 ولت است.
پاسخ مدیر سایت
علی اشتری
شنبه هشتم مهر ۰۲
پاسخ
()
()
علی اشتری
سلام ببخشيد من براي باتري ۱.۲امپر ۱۲ ولت ميتونم شارژر ۱۲ ولت ۵۰۰ ميلي آمپر استفاده کنم و يا نه شما راهنمايي کنيد
پاسخ مدیر سایت
سلام، بله می‌تونید
پاسخ مدیر سایت
علیرضا
شنبه بیست و پنجم شهریور ۰۲
پاسخ
()
()
علیرضا
سلام مهندس باطري 12ولت دريل شارژي رو ميشه به وسيله منبع تغزيه 12ولت 20امپر شارژ کرد اگه بشه که هيچ اگه نشه خطر ترکيدن باطري وجود داره ؟
پاسخ مدیر سایت
سلام، خیر نباید شارژ کنید، نهایتا با 1 آمپر
پاسخ مدیر سایت
حسین رستمی
چهارشنبه بیست و دوم شهریور ۰۲
پاسخ
(2)
()
حسین رستمی
سلام مهندس محترم يه سوال داشتم خدمتتون باتري دريل ۱۲ ولت و۱.۳ آمپر دارم .آيا ميشه از شارژر ۱۳.۵ولت ۱.۵ آمپر استفاده کرد؟
پاسخ مدیر سایت
سلام، خیر نمیتونید، باتری 1.3 آمپرساعت باید نهایتاً با 0.5 آمپر شارژ بشه
پاسخ مدیر سایت
رضا صادقی
چهارشنبه هشتم شهریور ۰۲
پاسخ
(1)
()
رضا صادقی
سلام براي دو باتري ۴.۲ ولت ۱۰۰۰۰ميلي امپر ساعت به صورت موازي در چراغ قوه چه شارژري مورد نياز هست؟
پاسخ مدیر سایت
سلام، با شارژر 4.2 ولت 1 آمپر شارژ کنید.
پاسخ مدیر سایت
محمدی
یکشنبه بیست و دوم مرداد ۰۲
پاسخ
(1)
()
محمدی
باسلام جناب مهندس خدا قوت ميشه براي شارژ دوتا باطري 12ولت 14آمپر از شارژر24ولت 2آمپر استفاده کرد اگر نه شارژي برايم پيشنهاد فرماييدممنون
پاسخ مدیر سایت
سلام، اگر 2 تا باتری 12 ولت رو باهم سری کردید، بله می‌تونید،
پاسخ مدیر سایت
حسین پورضرغام
دوشنبه دوم مرداد ۰۲
پاسخ
()
()
حسین پورضرغام
با عرض ادب باتري ماشين شارژي ۶ولت ۱۲ آمپر دارم چه شارژري براش تهيه کنم؟ با سپاس
پاسخ مدیر سایت
شارژر باتری سرب اسید 6 ولت 1 الی 2 آمپر
پاسخ مدیر سایت
احمد
چهارشنبه بیست و هفتم اردیبهشت ۰۲
پاسخ
()
()
احمد
با سلام وقت بخير ايا مکاني که برق نباشد مي شود باتري اره شارژي ۱۸ ولت را با باتري ماشين شارژ کرد
پاسخ مدیر سایت
سلام، شما باید یه اینورتر 12 ولت به 220 ولت تهیه کنید، و شارژر 18 ولت اره شارژی رو به اون متصل کنید.
پاسخ مدیر سایت
احمد
چهارشنبه بیست و هفتم اردیبهشت ۰۲
پاسخ
()
()
احمد
با سلام ايا باتري ۱۸ ولت اره شارژي را ميشود با باتري ماشين۷۴ امپر شارژ کرد زماني که به برق دسترسي نباشد
آرش موری
سه شنبه نوزدهم اردیبهشت ۰۲
پاسخ
()
(1)
آرش موری
سلام خدمت شما بزرگوار لطفا بفرمائين براي چهار عدد باطري 12v 30Ah چه شارژري بايد استفاده کنم ممنون ميشم راهنمائيم کنين
پاسخ مدیر سایت
سلام، اگر 4 عدد باتری رو با هم سری کردید باید شارژر باتری سرب اسید 48 ولت 3 آمپر تهیه کنید . https://evparts.ir/Product/48v-lead-acid-battery-charger ولی اگر 4 عدد باتری رو باهم موازی کردید، باید شارژر باتری اسیدی 12 ولت 12 آمپر تهیه کنید.
پاسخ مدیر سایت
محمد یمینی نشاط
جمعه پانزدهم اردیبهشت ۰۲
پاسخ
()
()
محمد یمینی نشاط
سلام وقت بخير يه ترانس ۱۲ ولتي ۶ آمپر دارم که قطع کننده نداره چند ساعت طول مي‌کشه يک باطري ماشين شارژي ۱۲ ولتي ۱۸ آمپر رو شارژ کنه ممنون ميشم از لطف شما اگر پاسخ بدين. سپاس
پاسخ مدیر سایت
سلام، حدود 3 الی 3.5 ساعت طول میکشه
پاسخ مدیر سایت
ب ج
جمعه هشتم اردیبهشت ۰۲
پاسخ
()
()
ب ج
سلام و درود، براي ماشين شارژي که باتري خودش ۱۲ ولت ۷ آمپر هست ميشه از دو تا باتري ۱۲ ولت۵ آمپر موازي و در مجموع ۱۲ ولت و ۱۰ آمپر استفاده کرد؟ تا چقدر ميشه آمپر رو بالا برد؟ متشکرم
پاسخ مدیر سایت
سلام، بله می‌تونید، تا جایی که فضا دارید می‌تونید ظرفیت رو با لا ببرید، فقط به صورت موازی، ولتاژ رو نباید زیاد کنید.
پاسخ مدیر سایت
توحید محمدی
چهارشنبه شانزدهم فروردین ۰۲
پاسخ
(1)
()
توحید محمدی
سلام وقت بخير باتري دوربين عکاسي دارم با اطلاعات فوق. Battery Pack 7.2V 500mAh typ:3.6Wh Li-ion براي اين باتري از چه شارژ کني استفاده کنم.
پاسخ مدیر سایت
سلام، وقت شما بخیر شارژر 8.4 ولت 0.2 آمپر
پاسخ مدیر سایت
وحید قوام زاده
دوشنبه هفتم فروردین ۰۲
پاسخ
()
()
وحید قوام زاده
سلام براي باتري ۳/۷ ولت ۴۵۰ ميلي آمپر چه نوع شارژري مناسب است؟ ميشه با شارژ موبايل ۹ ولت ۱.۶۷ آمپر شارژ کرد؟
پاسخ مدیر سایت
سلام، باید با شارژر 4.2 ولت 0.2 آمپر شارژ کنید. با 9 ولت شارژ نکنید
پاسخ مدیر سایت
اسماعیل شیرانی
شنبه ششم اسفند ۰۱
پاسخ
()
()
اسماعیل شیرانی
درود. وقتتون بخير. آيا شارژر ۱۴.۴ ولت، ۱۳۰۰ ميلي آمپر موجود هست؟ اگر خير، نزديکترين شارژر بهش چيه؟ براي جارو شارژري ماشين ميخوام.
پاسخ مدیر سایت
سلام، اگر برای 4 سری باتری لیتیوم یون می‌خواهید، ولتاژ نامی 14.4 ولت و ولتاژ شارژر باید 16.8 ولت باشد؛ https://evparts.ir/4S-ion-charger
پاسخ مدیر سایت
محسن اسدی پور
شنبه یکم بهمن ۰۱
پاسخ
()
()
محسن اسدی پور
سلام ٢ تا باطري 3.7 ولت دارم که بصورت سري با هم وصل کرده ام حالا براي شارژ کردن چه آدابتوري مناسب است با تشکر
پاسخ مدیر سایت
سلام، اگر دوتا باتری رو باهم سری کرده باشید، باید با شارژر که خروجی 8.4 ولت داره شارژ کنید، برای جریان شارژ هم اگر ظرفیت باتری تون 2000 میلی آمپر هست، با 1 آمپر شارژ کنید، یعنی شارژر 8.4 ولت 1 آمپر
پاسخ مدیر سایت
ابوذرحسن پور
جمعه بیست و سوم دی ۰۱
پاسخ
()
()
ابوذرحسن پور
سلام براي باتري۶ولت۴امپرماشين شارژي چه شارژري بخرم؟
پاسخ مدیر سایت
سلام، اگر یک باتری 6 ولت 4 آمپر دارید، با آداپتور 7.5 ولت و 0.5 آمپر شارژ کنید، اگر دوتا باتری با هم سری شده، می‌شود 12 ولت 4 آمپر، که باید با آداپتور 15 ولت 0.5 آمپر شارژ شود اگر دوتا باتری با هم موازی شدن، میشود 6 ولت 8 آمپر، که باید با آداپتور 7.5 ولت 1 آمپر شارژ شود
پاسخ مدیر سایت
رومینا ملکی
پنج شنبه هشتم دی ۰۱
پاسخ
()
()
رومینا ملکی
سلام و خسته نباشيد من براي جارو شارژي مجيک باتري ۶ ولت ۴.۵ ميلي آمپر سيلداسيد گرفتم مي خواستم ببينم شارژر ۱۲ ولت ۲A مي تونم استفاده کنم يا چه شارژري بايد تهيه کنم. ؟ ممنون
پاسخ مدیر سایت
سلام، خیر مناسب نیست، شما باید شارژر باتری سرب اسید 6 ولت با خروجی 7.5 ولت و 0.5 آمپر تهیه کنید، که ما نداریم،
پاسخ مدیر سایت
علی رضا
شنبه بیست و ششم آذر ۰۱
پاسخ
()
()
علی رضا
سلام يه ماشين شارژي داريم که قبلا دوعدد باتري 6ولت مي‌خورد الان يدونه باتري 12ولت 7امپر گرفتيم آداپتورش 12ولت 1امپر هست باتري ماشين روخوب شارژ نمي کنه بايد براي اين باتري آداپتور قوي تر بگيرم يا مشکل از باتري هست چون دوتا باتري تست کردم شارژ نشد ممنون راهنماييم کنيد
پاسخ مدیر سایت
سلام، حدود 8-9 ساعت زمان می‌بره شارژ شه، اگر تو این مدت شارژ نشد اونوقت می‌شه فهمید باتری یا شارژر مشکل داره، باتری اسیدی باید با 0.1C شارژ بشه، یعنی اگر 7 آمپرساعت باتری دارید، جریان شارژ 0.7 الی 1 آمپر ایده آل هست، فقط زمان میبره،
پاسخ مدیر سایت
نعمت جلیلیان
جمعه چهارم آذر ۰۱
پاسخ
()
()
نعمت جلیلیان
سلام مهندس آيا ميشه واسه باطري ۱۲ولت ۶ونيم آمپر از آداپتور۱۰ولت يک امپر براشارژ استفاده کرد.
پاسخ مدیر سایت
سلام، خیر نمیشه، ولتاژ شارژ باتری 12 ولت حدود 15 ولت هست، با 10 ولت باتری شارژ نمی‌شه
پاسخ مدیر سایت
محمد بحری
یکشنبه بیست و نهم آبان ۰۱
پاسخ
()
()
محمد بحری
سلام ميشه از شارژر باتري ليتيوم يون بجاي شارژر باتري نيکل هيدريد فلز استفاده کرد؟ ظرفيت باتري نيکل ۲۵۰۰ ميلي آمپر ۳.۷ ولت هست شارژر باتري ليتيوم يون ۳.۷ ولت ۵۰۰ ميلي آمپر هستش ميشه برا شارژ باتري نيکل هيدريد استفاده کرد؟
پاسخ مدیر سایت
سلام، بله اگر ولتاژ خروجی شارژر 4.2 ولت باشه میتونید شارژ کنید
پاسخ مدیر سایت
مجیدی
چهارشنبه چهارم آبان ۰۱
پاسخ
()
()
مجیدی
سلام من دوتا موتور شارژي دارم يکيشو دوتا ۶ولت موازي کردم .يکيشم دوتا ۶ سري کردم .ميخواستم بدونم با چه شارژي بايد شارژ کنم موتورا.ممنون
پاسخ مدیر سایت
سلام، وقتی دوتا 6 ولت رو موازی کردید باید با شارژر 6 ولت که خروجی 7.5 ولت داره شارژ کنید، وقتی سری کردید با شارژر 12 ولت که خروجی 15 ولت داره شارژ کنید.
پاسخ مدیر سایت
leo amn
دوشنبه دوم آبان ۰۱
پاسخ
()
()
leo amn
سلام و عرض ادب مهندس منظور از اصطلاح c چي هست و اينکه ميشه با پاور کامپيوتر باتري هارو شارژ کرد؟اگه ميشه کدوم نوع باتري هارو ميشه
پاسخ مدیر سایت
سلام، منظور از C نسبت جریان خروجی به ظرفیت باتری هست، مثلا باتری 3C دشارژ رو می‌تونید با 3 برابر ظرفیت تخلیه کنید، اگر 3 آمپر ساعت باشد، با 9 آمپر تخلیه می‌شود. نه نمیتونید، هر باتری رو باید با شارژر مخصوص خودش شارژ کنید
پاسخ مدیر سایت
عسکری
دوشنبه بیست و هشتم شهریور ۰۱
پاسخ
()
(1)
عسکری
سلام باطري ۱۲ ولت ۱۲ امپر سيلد اسيد مخصوص ماشين شارژي گرفتم شارژرشو بايد چند امپر بگيرم ممنون
پاسخ مدیر سایت
سلام، باید شارژر 12 ولت با خروجی 14.5 الی 15 ولت و 2.5 آمپر استفاده کنید
پاسخ مدیر سایت
ناشناس
شنبه دوازدهم شهریور ۰۱
پاسخ
(1)
()
ناشناس
سلام...يه سوال داشتم... براي يه باتري ۳۰۰۰ ميلي آمپري بايد از شارژر چند واتي استفاده کرد؟!
پاسخ مدیر سایت
سلام، جریان شارژ بستگی به مشخصات فنی سلول باتری داره، اگر بیشینه جریان شارژ (max charge current) باتری 1C باشد، یعنی باید نهایتاً با شارژر 3000 میلی آمپری شارژ شود، و اگر جریان شارژ 0.5C باشد، نهایتاً با 1500 میلی آمپر، عموماً این عدد برای باتری لیتیوم یون 0.5C است، نکته دیگر ولتاژ شارژر هست که باز بسته به نوع سلول متفاوته، برای سلول های لیتیوم یون با ولتاژ نامی 3.6 یا 3.7 ولت برابر 4.2 ولت است.
پاسخ مدیر سایت
کامران حیدری...
چهارشنبه یکم تیر ۰۱
پاسخ
()
()
کامران حیدری...
سلام آيا باتري 6 ولت 7 آمپر ساعت را مي توان با شارژر 6 ولت 4 آمپر شارژ نمود؟ به باتري آسيب نمي زند؟
پاسخ مدیر سایت
سلام، طبق نوع و مدل باتری متفاوت است، برای مثال نرخ شارژ باتری لیتیوم یون 0.5C است، یعنی باتری 6 آمپرساعت باید نهایتاً با 3 آمپر شارژ شود، باید مشخصات فنی باتری را چک کنید
پاسخ مدیر سایت
علی حسینی
پنج شنبه نوزدهم خرداد ۰۱
پاسخ
()
(1)
علی حسینی
سلام وقت بخير. با شارژر باتري هاي ليتيومي ميشه باتري هاي نيکل_کادميوم رو شارژ کرد؟
پاسخ مدیر سایت
سلام، خیر نمیشود، سطح ولتاژ شارژ تفاوت دارد.
پاسخ مدیر سایت
nafiseh
سه شنبه دهم خرداد ۰۱
پاسخ
()
()
nafiseh
با سلام و احترام ارتباط بين آمپر شارجر و آمپر باتري چيست؟ مثلا در باتري هاي ليتيومي که سلول ها معمولا واحد ميلي آمپر ساعت دارند. چه در صورت سري و چه در صورت موازي
پاسخ مدیر سایت
سلام، بسته به نوع باتری توان شارژ مشخص می‌شود، برای مثال باتری های لیتیوم یون باید با 0.5C دشارژ شوند، یعنی اگر سلول 3.6 ولت 2600 میلی آمپرساعت باشد، باید با 4.2 ولت و نهایتاً 1300 میلی آمپر (1.3A) شارژ شود
پاسخ مدیر سایت
اکبر بازیار - کازرون
جمعه ششم خرداد ۰۱
پاسخ
()
()
اکبر بازیار - کازرون
عرض سلام و ادب ؛ خواستم بدونم ايا شارژري هست که هوشمند باشه و همه نوع باطري رو شارڗ کنه و تشخيص بده چه ميزان برق براي شارڗ باطري لازمه و همون مقدار وارد کنه و تشخيص بده باطري شارژ شده و از ادامه زيادي شارڗ متوقف بشه
پاسخ مدیر سایت
سلام، روزبخیر، خیر، شارژرهایی هستند که همه نوع سلول رو شارژ کنند، ولی کاربر باید اطلاعات اولیه داشته باشد و پارامترهای شارژر رو تنظیم کند.
پاسخ مدیر سایت
بهنام
یکشنبه بیست و هشتم فروردین ۰۱
پاسخ
()
()
بهنام
سلام از شارژر ماکيتا ميشه براي باتري ليتيومي استفاده کرد باتري ها رو عوض کردم ليتيومي گذاشتم
پاسخ مدیر سایت
سلام، خیر، اگر نوع باتری عوض شده باید شارژر هم عوض به
پاسخ مدیر سایت
نظری
چهارشنبه هفدهم فروردین ۰۱
پاسخ
()
()
نظری
سلام، وقت بخير، دوتا باتري 6 ولت 4.5 آمپرساعت که به صورت سري به هم وصل شدن (باطري ها براي ماشين شارژي هس) در واقع ميشه بگي براي شارژ يه باطري ۱۲ ولت ۴.۵ آمپرساعت چه نوع شارژري نياز داره؟
پاسخ مدیر سایت
سلام، وقت بخیر، اگر باتری تون از نوع سرب اسید هستش، باید با شارژر 12 ولت که ولتاژ خروجی حدود 14.5 ولت و جریان خروجی 1 آمپر شارژر کنید،
پاسخ مدیر سایت
امیر
دوشنبه پانزدهم فروردین ۰۱
پاسخ
()
()
امیر
سلام من باطري ليتيوم يون خريدم 4.2ولت2600 ميلي امپري چه شارژري بايد براي شارژشدن متصل کنم چند ولت چند امپر بايد شارژر باشه
پاسخ مدیر سایت
سلام، باید با شارژر 42 ولت 1 آمپر شارژ کنید، شارژری مثل محصول لینک زیر: https://evparts.ir/1S-li-ion-charger
پاسخ مدیر سایت
بهنام
پنج شنبه نهم دی ۰۰
پاسخ
()
()
بهنام
سلام ميتوانم از شارژر ماکيتا براي شارژ باتري ليتيومي استفاده کنم باتري ليتيومي گذاشتم با ماژول ۲۰ امپر ۴سلولي
پاسخ مدیر سایت
سلام اگر مشخصات فنی شارژر با باتری تون همخوان هست، بله می‌تونید، 4 سری 4.2 ولت = 16.8 ولت اگر شارژر ماکیتا 16.8 ولت هست می‌تونیدبرای شارژ 4 سری باتری استفاده کنید
پاسخ مدیر سایت
نیما
شنبه هفدهم مهر ۰۰
پاسخ
()
(1)
نیما
سلام من يه هدلايت دارم که با شارژر ۴.۷ ولت و ۵۰۰ ميلي آمپر برق شهر شارژ ميشه حالا تو جعبه ش يه شارژر فندکي براي ماشين بود که ولتاژ ۱۲ ولت خروجي داره.آيا شارژ کردن با شارژر فندکي مشکلي براي باتري پيش مياره.ممنون
پاسخ مدیر سایت
اگر شارژر فندکی در کنار خود محصول بوده باشه اصولا ولتاژ 12 ولت خودرو رو به ولتاژ مناسب برای شارژ وسیلتون تبدیل میکنه
پاسخ مدیر سایت
محمد بیگدلی
چهارشنبه چهاردهم مهر ۰۰
پاسخ
()
()
محمد بیگدلی
سلام .دوتا باتري 6ولت 12 امپر به صورت سري به هم وصل شدند چه نوع شارژر برا اين کار نيازه؟ ممنون
پاسخ مدیر سایت
سلام وقتتون بخیر باشه شارژر مناسب باتری 12 ولت باید استفاده کنین و اگر باتریتون سرب اسید هستش شارژر باتری 12 ولت باتری سرب اسید
پاسخ مدیر سایت
فرهاد
دوشنبه هشتم شهریور ۰۰
پاسخ
(0)
(1)
فرهاد
سلام وقتتون بخير مهندس باطري دارم 10.8ولت.....۴.۸امپر ازچه نوع شارژري استفاده کنم؟
پاسخ مدیر سایت
سلام شارژر لیتیوم یون 3 سل که ولتاژ خروجی 12.6 ولت دارد و جریان خروجی ترجیحا 1 آمپر نهایتا 2 آمپر استفاده کنید.
پاسخ مدیر سایت
سینا
یکشنبه سی و یکم مرداد ۰۰
پاسخ
()
()
سینا
شارژ ميخام که باطري Feb 18650 با 1500mAh C10 c26 شارژ کنه ميشه راهنمايي کنيد
پاسخ مدیر سایت
با این شارژر میتونین این باتری رو شارژ کنید: https://evparts.ir/1S-li-ion-charger
پاسخ مدیر سایت
مهدی
شنبه دوم مرداد ۰۰
پاسخ
()
()
مهدی
سلام براباطري ماشين شارژي سيلدد اسيد۱۲ولت۹امپر ميتونم شارژر ۱۲ولت ۵امپر لب تابي استفاده کنم
پاسخ مدیر سایت
باتری 12 ولت سیلد اسید باید با شارژر با خروجی ولتاژ 14.75 ولت تا 15 ولت شارژ شود و همچنین برای باتری با ظرفیت 9 آمپر ساعت شما باید از شارژر با جریان خروجی 1 آمپر استفاده کنید.
پاسخ مدیر سایت
بهزاد گودرزی
چهارشنبه یازدهم تیر ۹۹
پاسخ
()
(1)
بهزاد گودرزی
با سلام سوال اين بود که ميتونم از شارژر 12 ولت 2 آمپر موقتا بجاي 12 ولت 2.9 آمپر استفاده کنم ؟ موقتا ... ممنون ميشم راهنمائي کنيد با تشکر ...
پاسخ مدیر سایت
سلام بله اگر ولتاژ شارژر و نوع شارژر مطابقت داشته باشه میتونید.
پاسخ مدیر سایت
علیاری
سه شنبه پنجم فروردین ۹۹
پاسخ
()
()
علیاری
سلام، آيا براي شارژ باتري فرمول خاصي هست؟
پاسخ مدیر سایت
سلام، بله، اگه سلول تون لیتیوم یون 18650 باشه، ولتاژ نامی 3.7 ولت (بعضی سلول ها 3.6 ولت)، ولتاژ شارژ این سلول ها 4.2 ولت هست که برای مثال اگه 3 سری باتری داشته باشید (یعنی چیدمان باتری هاتون بصورت 3 سری که ولتاژ نامی پکتون می‌شه 10.8 ولت) ولتاژ شارژتون میشود 3*4.2 ولت برابر 12.6 ولت
پاسخ مدیر سایت
علیرضا غفاری
شنبه بیست و چهارم اسفند ۹۸
پاسخ
(1)
()
علیرضا غفاری
سلام لطفا بگين براي شارژ ماشين شارژي که دو تا باطري ۶ ولت ۴/۵امپر استفاده ميشه (يعني ميشه ۱۲ ولت ۹ آمپر) چه شارژري با چه ولتاژ و آمپري مناسب هستش ممنون
پاسخ مدیر سایت
سلام، وقت بخیر، دوتا باتری 6 ولت 4.5 آمپرساعت اگه سری بشن باهم 12 ولت 4.5 آمپرساعت و اگه موازی بشن 6 ولت 9 آمپرساعت مجموع باتریتون خواهد بود، حالا شما ببینید که سری شدند یا موازی، تا بتونیم ولتاژ و جریان شارژ رو بدونیم، البته اگه شارژر قبلی تون موجود باشه روش نوشته که چند ولت چن آمپر هستش
پاسخ مدیر سایت
logo-samandehi
با ما در تماس باشید
دفتر مرکزی :
زنجان: بلوار پروفسور ثبوتی - پارک علم و فناوری علوم پایه - واحد 315
تلفنهای تماس :
02433154413
02128429945
09981071773 (WhatsApp)
info@evparts.ir
whatsuppinterestlinkedinfacebooktelegraminstagramsorosh