menuordersearch
evparts.ir

انواع موتور خودرو برقی ,

انواع الکتروموتور های مورد استفاده در خودروهای برقی اعم از خودروهای شهر، باری و ونهای برقی حمل مسافر در انواع موتورهای سه فاز AC induction و BLDC

 

انواع موتور خودرو ون برقی سه فاز  induction AC  و BLDC

موتور DC سری (DC Series Motor)

  • قابلیت گشتاور راه اندازی بالای موتور DC سری آن را به گزینه ای مناسب برای کاربرد‌‌های کششی و خودرو‌‌های کشنده تبدیل می‌کند. این موتور پرکاربردترین موتور برای کاربرد کششی در اوایل دهه 1900 بود. از مزایای این موتور می‌توان به کنترل آسان سرعت اشاره کرد و همچنین می‌تواند افزایش ناگهانی بار را تحمل کند.

    تمام این ویژگی ها آن را به یک موتور کششی ایده آل تبدیل می‌کند. عیب اصلی موتور سری DC تعمیر و نگهداری بالا به دلیل جاروبک ها و کموتاتورها است. از این موتورها در راه آهن هند استفاده می‌شود. این موتور در دسته موتور‌‌های جاروبک دار DC قرار می‌گیرد.این نوع موتور در لیفتراک‌‌های برقی و خودرو‌‌های تمیز کننده زمین (Scrubber) کاربرد بیشتری دارد.

موتور DC بدون جاروبک (Brushless DC Motor)

  • موتور‌‌های براشلس DC شبیه به موتور‌‌های DC با آهنربا‌‌های دائمی است. به دلیل نداشتن چیدمان کموتاتور و جاروبک به آن براشلس (بدون جاروبک) می‌گویند. کموتاسیون در این موتور به صورت الکترونیکی انجام می‌شود به همین دلیل موتور‌‌های BLDC بدون نیاز به تعمیر و نگهداری هستند. موتور‌‌های BLDC دارای ویژگی‌‌های کششی مانند گشتاور راه اندازی بالا، راندمان بالا در حدود 95-98٪ و غیره هستند. موتور‌‌های BLDC برای رویکرد طراحی با چگالی توان بالا مناسب هستند. موتور‌‌های BLDC به دلیل ویژگی‌‌های کششی آن، ترجیح داده شده ترین موتورها برای کاربرد وسایل نقلیه الکتریکی هستند.

موتور سنکرون مغناطیس دائم (PMSM) (Permanent Magnet Synchronous Motor)

  • موتور‌‌های القایی مانند موتور‌‌های سری DC تحت عملکرد ولتاژ ثابت و فرکانس ثابت دارای گشتاور راه اندازی بالایی نیستند. اما این ویژگی را می‌توان با استفاده از تکنیک‌‌های کنترل مختلف مانند روش‌‌های FOC یا v/f تغییر داد. با استفاده از این روش‌‌های کنترل، حداکثر گشتاور در هنگام راه اندازی موتور که برای اعمال کشش مناسب است، در دسترس قرار می‌گیرد. موتور‌‌های القایی قفس سنجابی به دلیل نگهداری کمتر عمر طولانی دارند. موتور‌‌های القایی را می‌توان تا بازده 92-95 درصد طراحی کرد. اشکال موتور القایی این است که به مدار اینورتر پیچیده نیاز دارد و کنترل موتور دشوار است.

    در موتور‌‌های آهنربای دائم، آهنرباها به چگالی شار B کمک می‌کنند. بنابراین، تنظیم مقدار B در موتور‌‌های القایی در مقایسه با موتور‌‌های آهنربای دائم آسان است. زیرا در موتور‌‌های القایی مقدار B را می‌توان با تغییر ولتاژ و فرکانس (V/f) بر اساس نیاز گشتاور تنظیم کرد. این به کاهش تلفات کمک می‌کند که به نوبه خود کارایی را بهبود می‌بخشد.

موتور‌‌های سه فاز AC القایی (Three Phase AC Induction Motors)

  • این موتور نیز شبیه موتور BLDC است که دارای آهنربا‌‌های دائمی روی روتور است. مشابه موتور‌‌های BLDC، این موتورها همچنین دارای ویژگی‌‌های کششی مانند چگالی توان بالا و راندمان بالا هستند. تفاوت این است که PMSM دارای EMF پشت سینوسی است در حالی که BLDC دارای EMF پشت ذوزنقه ای است. موتور‌‌های سنکرون مغناطیس دائمی برای توان بالاتر در دسترس هستند. PMSM بهترین انتخاب برای کاربرد‌‌های با کارایی بالا مانند اتومبیل، اتوبوس است. علیرغم هزینه بالا، PMSM رقابت سختی را برای موتور‌‌های القایی به دلیل افزایش بازده نسبت به موتور‌‌های القایی ایجاد می‌کند. PMSM نیز از موتور‌‌های BLDC گرانتر است. اکثر خودروسازان از موتور‌‌های PMSM برای خودرو‌‌های هیبریدی و الکتریکی خود استفاده می‌کنند. به عنوان مثال، تویوتا پریوس، شورولت بولت EV، فورد فوکوس الکتریک، موتورسیکلت‌‌های صفر S/SR، نیسان لیف، هندا آکورد، بی ام و i3 و غیره از موتور PMSM برای پیشرانه استفاده می‌کنند.

 

دسترسی سریع

 

موتور براشلس خودرو برقی  انواع موتور سه فاز AC خودرو برقی  انواع موتور pmsm خودرو برقی

نمایش بیشتر
بستن
موتور و کنترلر 3 کیلووات (سفارشی)
QS MOTOR 138 3000W
موتور و کنترلر 3 کیلووات (سفارشی)QS MOTOR 138 3000W
+
_
موجود82,260,000 تومان
موتور سه فاز AC خودرو برقی (سفارشی)
HAX-5-48-18N
HAX-7.5-72-18N
HAX-10-86-18N
موتور سه فاز AC خودرو برقی (سفارشی)HAX-10-86-18N
+
_
موجود تومان
سیستم رانش خودرو برقی (سفارشی)
HAX-35-100-144
HAX45-120-320
HAX70-165-336
سیستم رانش خودرو برقی (سفارشی)HAX70-165-336
+
_
موجود تومان
الکتروموتور براشلس 10 کیلووات (سفارشی)
HPM-10kW
الکتروموتور براشلس 10 کیلووات (سفارشی)HPM-10kW
+
_
موجود110,228,000 تومان
الکتروموتور براشلس 3 کیلو وات (سفارشی)
HPM3000B
الکتروموتور براشلس 3 کیلو وات (سفارشی)HPM3000B
+
_
موجود54,840,000 تومان
الکتروموتور براشلس 5 کیلو وات (سفارشی)
HPM5000B
الکتروموتور براشلس 5 کیلو وات (سفارشی)HPM5000B
+
_
موجود74,445,000 تومان
جستجو در فروشگاه
نوع موتور
کاربری
ولتاژ
وسیله نقلیه
نصب موتور
logo-samandehi
با ما در تماس باشید
دفتر مرکزی :
زنجان: بلوار پروفسور ثبوتی - پارک علم و فناوری علوم پایه - واحد 315
تلفنهای تماس :
02433154413
02128429945
09981071773 (WhatsApp)
info@evparts.ir
whatsuppinterestlinkedinfacebooktelegraminstagramsorosh