menuordersearch
evparts.ir

طرح تعویض باتری فرسوده موتور برقی و انتخاب ظرفیت مناسب باتری موتور برقی ,

۱۴۰۰/۳/۹ یکشنبه
(17)
(2)
طرح تعویض باتری فرسوده موتور برقی و انتخاب ظرفیت مناسب باتری موتور برقی
طرح تعویض باتری فرسوده موتور برقی و انتخاب ظرفیت مناسب باتری موتور برقی

انتخاب باتری موتور برقی برای تعویض باتری فرسوده

جهت تعویض باتری فرسوده موتور برقی ،قبل از انتخاب باتری مناسب برای موتور برقی خود باید با برخی مفاهیم تخصصی که برای توصیف باتری های موتور برقی استفاده میشود آشنا شوید:
در لیست زیر واژه های پر استفاده در بحث موتور برقی را می‌توانید ملاحضه کنید:
•    آمپر (A)
•    آمپر ساعت (Ah)
•    ولتاژ (v)
•    وات(W)
•    وات ساعت(Wh)
آمپر باتری موتور برقیآمپر (A)
واحد استاندارد جهانی جریان الکتریکی است، برای توصیف آن : شما میتوانید آمپر را با سایز یک لوله آب مقایسه کنید بدین معنی که هرچقدر میزان آمپر بیشتر باشد در واقع شما لوله آب با قطر بیشتری دارید و در نتیجه آب بیشتری در هر ثانیه جابجا میشود.


آمپرساعت باتری موتور برقیآمپر ساعت (Ah)
واحد شارژ الکتریکی است، جریان الکتریکی در واحد زمان را آمپر ساعت می‌گویند، که نشاگر ظرفیت باتری است، برای مثال باتری که دارای ظرفیت Ah20 است میتواند با جریان A2 برای مدت 10 ساعت و یا با جریان A20 برای مدت 1 ساعت برای شما کار کند.


ولتاژ در باتری موتور برقیولتاژ (v)
اختلاف پتانسیل بین دو قطب مثبت و منفی باتری را ولتاژ می‌نامند.

( موتور سیکلت های برقی موجود در بازار ایران عموما 72V, 60V, 48V می‌باشند)


وات در باتری موتور برقیوات(W)
واحد استاندارد توان است. هرچه عدد وات بزرگتر باشد بدین معنی است که شما شاهد توان خروجی بیشتری از موتور برقی خود خواهید بود. همچنین 1 وات برابر است با حاصل ضرب 1 ولت در 1 آمپر.


وات ساعت  در باتری موتور برقیوات ساعت(Wh)
واحد توان در بازه زمانی مشخص، برای اندازه گیری توان کل خروجی در بازه زمانی مشخص است، برای مقایسه با وات که برای توان خروجی فقط در یک لحظه است می‌توان این مثال را بیان کرد: اگر سرعت ماشین خود را وات بنامیم در نتیجه مسافت پیموده شده وات ساعت میشود در نتیجه اگر مثلا موتور برقی خود را برای مدت 2 ساعت برانیم و در هر ساعت 500 وات توان مصرف کند به طور کل 1000 وات ساعت توان کل مصرفی شده است.

ولتاژ نامی نیز برای اندازه گیری ولتاژ موتور های برقی قابل استفاده است، چراکه هر سلول از باتری پک باتری که دارید در یک بازه ولتاژی مشخصی کار می‌کند.

حال که با مفاهیم اصلی آشنا شدید انواع باتری موتور سیکلت برقی را به شما معرفی میکنیم. از ابتدا باتری یکی از مهمترین نکات درمورد موتور سیکلت های برقی بود چرا که تمامی انواع استفاده از موتور برقی به باتری منوط است. در لیست زیر انواع مختلف باتری های موجود برای انواع موتور برقی های موجود در بازار را میتوانید مشاهده کنید.

انتخاب باتری موتور برقی برای تعویض باتری فرسوده

انواع باتری
•    سرب اسید
•    لیتیوم یون

باطری سرب اسید باتری های سرب اسید
این نوع از باتری به قیمت بسیار پایین، توان خروجی کم و وزن بسیار زیاد مشهورند.در قیاس با انواع دیگر باتری در حجم و وزن یکسان دارای ظرفیت بسیار پایینتری می‌باشند. باتری های سرب اسید سه استفاده اصلی دارند: به عنوان منبع انرژی برای دستگاه هایUPS غیر قابل حمل، نوع deep-cycle برای وسائطی نظیر ماشین های گلف، لیفت تراک های برقی و ...، در نهایت نوع استارتر برای روشن کردن موتور خودرو ها. همچنین در بعی دوچرخه های برقی استفاده میشوند که به دلیل توان خروجی پایین و وزن بالا استفاده از این نوع باتری را برای دوچرخه های برقی توصیه نمیکنیم.
باتری های سرب اسید سنگین ترین نوع باتری برای موتور سیکلت های برقی است، وزن باتری های سرب اسید سه برابر باتری های لیتیومی و دو برابر باتری های نیکل است، همچنین باتری های سرب اسید ظرفیت کمتری نسبت به باتری های نیکل و لیتیوم دارند. بیشینه ظرفیت باتری های سرب اسید نصف باتری های بر پایه نیکل و لیتیوم است.


باطری لیتیومباتری های لیتیوم یون
باتری های لیتیوم یون به باتری های پیش فرض تمامی موتور سیکلت های برقی روز دنیا مبدل شده اند. این باتری ها دارای جریان خروجی بالاتری نسبت به باتری های قبلی در وزن یکسان می‌باشند و دارای طول عمر بالاتری هستند.
این نوع باتری حتما باید سیستم مدیریت باتری داشته باشد تا از مشکلات مختلفی از قبیل اشتعال و یا خراب شدن باتری جلوگیری کند، که البته نیازی نیست نگران این موضوع باشید چراکه شرکت های تولید کننده پک باتری حتما از سیستم مدیریت باتری و سیستم های ایمنی دیگر برای بالا بردن ضریب اطمینان این باتری استفاده می‌کنند ولی حتما با این موارد باید آشنایی داشته باشید تا بتوانید از باتری به درستی استفاده کنید.
با وجودی که باتری های لیتیومی قیمت پایینی ندارند بهترین گزینه برای موتور سیکلت های برقی می‌باشند چراکه بازدهی، طول عمر، وزن و کارایی بهتری نسبت به انواع دیگر باتری ها دارند.

نکاتی که قبل از انتخاب باتری باید به آنها توجه کنید
در انتخاب باتری برای موتور سیکلت برقی شما باید ولتاژ و ظرفیت مناسب موتور برقی و سپس نیاز خود را در نظر بگیرید.
ولتاژ، آمپر و ظرفیت سه پارامتر مهم در انتخاب باتری مناسب هستند، اگر این سه پارامتر به درستی انتخاب نشوند میتواند باعث آسیب دیدن موتور برقی و یا باتری موتور برقی شود.
ولتاژ در باتری موتور برقیولتاژ
هر دوچرخه برقی دارای بازه ولتاژی مخصوص خود است بدین معنا که شما موتور خود را فقط با یک ولتاژ به خصوص میتوانید راه اندازی و استفاده کنید و نباید با ولتاژ بالاتر از بازه و یا پایین تر از بازه ولتاژی این کار را انجام دهید و این موضوع برای جلوگیری از مشکلات آتی بسیار مهم است.
استفاده از باتری با ولتاژ پایین تر بدین معناست که شما توان مناسب برای به حرکت درآوردن الکترو موتور موتور برقی خود را نخواهید داشت و ولتاژ بالاتر میتواند به قطعات موتور برقی شما آسیب وارد کند که این آسیب ها هم به الکتروموتور و هم به کنترلر وارد خواهد شد. موتور های برقی موجود در بازار ایران دارای ولتاژ های 48 ولت، 60 ولت و 72 ولت هستند.

ولتاژ نامیولتاژ تخلیهولتاژ شارژ کاملتعداد سلول سری شدهتعداد باتری اسیدی
48 ولت39 ولت54.6 ولت13 سلول4 عدد باتری 12 ولت
60 ولت51 ولت71.4 ولت17 سلول5 عدد باتری 12 ولت
72 ولت60 ولت 84 ولت20 سلول6 عدد باتری 12 ولت


جدول فوق مختص باتری با سلول لیتیوم یون 18650 است و به صورت استاندارد است ولی گاهی بعضی از موتور سیکلت های برقی مانند کوکو سیتی و هارلی برای کم کردن هزینه باتری و همچنین کم بودن فضای باتری از رده ولتاژی پایین تر از 60 ولت استفاده میکنند با نام 60 ولت که باعث میشود توان موتور کمتر از حالت عادی شود که جدول فوق برای این دو موتور به شکل زیر خواهد شد:

ولتاژ نامیولتاژ تخلیهولتاژ شارژ کاملتعداد سلول سری شده
57.6 ولت48 ولت67.2 ولت16 سلول

پیداکردن ولتاژ موتور برقی


تعویض باتری اسیدی موتور برقیراهکار یافتن سریع ولتاژ موتور سیکلت برقی
*اگر موتور سیکلت برقی شما از باتری سرب اسید استفاده میکند اولین و ساده ترین راه شمردن تعداد باتری های نصب شده است، باتری هایی که به صورت معمول روی انواع موتور برقی نصب میشود ( به جز موتور هایی که توانی بالاتر از 2000 وات دارند) باتری 12 ولت 18 آمپر ساعت و یا 20 آمپر ساعت است که اگر 4 عدد باتری بر روی موتور شما نصب است به معنی 48 ولت، 5 باتری به معنی 60 ولت و 6 باتری یعنی 72 ولت است.

ولتاژ شارژر باتری موتور برقی*در صورتیکه موتور شما به هر دلیلی باتری نداشته باشد، نوشته ها پاک شده باشد یا به هر دلیلی قابل خواندن و تشخیص نباشد میتوانید از روی نوشته های روی شارژر اینکار را انجام دهید بدین صورت که اگر در قسمت voltage output عدد 59 ولت نوشته شده بود باتری شما 48 ولت است، اگر عدد 72.5 ولت نوشته شده بود باتری شما 60 ولت است و اگر عدد 87 ولت نوشته شده بود باتری شما 72 ولت خواهد بود.

 


اندازه گیری ولتاژ باتری موتور برقی*اگر باز به هر دلیلی نوشته های روی شارژر قابل خواندن نبود با استفاده ولت متر میتوانید این کار را انجام دهید بدین نحو که با احتیاط کامل به طوری که به هیچ وجه اتصال کوتاه رخ ندهد میتوانید ولتاژ خروجی شارژر را اندازه بگیرید ( نکته مهم در صورت انجام این تست با کوچکترین اتصال کوتاه شارژر می‌سوزد) که اعداد پاراگراف فوق دراین نوع تست هم صادق است، البته در شارژر های جدید باتری های سرب اسید بدلیل مسائل ایمنی تا زمانی که شارژر را به باتری متصل نکرده اید ولتاژی بر روی خروجی شارژر ملاحظه نخواهید کرد که در این صورت باید شارژر را به باتری متصل کنید و ولتاژ دو سر مجموعه باتری ها را اندازه گیری کنید.

 

آمپر باتری موتور برقیآمپر
برای انتخاب باتری حتما باید ماکسیمم مقدار جریانی که کنترلر موتور برقی شما به موتور اجازه مصرف میدهد را مشخص کنید که معمولا روی کنترلر همه موتور برقی ها این عدد نوشته شده است.


آمپرساعت باتری موتور برقیظرفیت
برای انتخاب ظرفیت مناسب بعد از اینکه مقدار ماکسیمم آمپر مشخص شد، حداقل ظرفیت باتری نباید از دو سوم مقدار ماکسیمم جریان کمتر باشد و هرچه ظرفیت باتری بیشتر باشد مسافت پیمایشی و همچنین طول عمر باتری افزایش پیدا میکند به عنوان مثال اگر ماکسیمم جریان کنترلر موتور برقی شما 30 آمپر است حداقل ظرفیت باتری شما میتواند 20 آمپر ساعت باشد و هر چه ظرفیت باتری از 20 آمپر ساعت به 30 آمپری که جریان ماکسیمم است نزدیک تر شود طول عمر باتری شما و همچنین مسافت پیمایشی شما افزایش پیدا میکند و البته برای کاربرد های خاص در شرایطی که مسافت پیمایشی روزانه بسیار بالایی دارید میتوانید ظرفیت باتری بالاتری هم استفاده کنید که این موضوع هیچ آسیبی به وسیله شما نخواهد رساند ( این نکته سوال متداول مصرف کنندگان است).

 

انتخاب باتری مناسب یک نکته خیلی مهم و ضروری برای استفاده بهینه و لذت بردن از موتور سیکلت برقی بدون دردسر های پی در پی است.

مشتاقانه پاسخ گوی نظرات و سوالات شما هستیم.

درصورت نیاز پک باتری مورد نظر خود را از محصول زیر انتخاب و خرید نمایید:

انواع پک های باتری لیتیوم برای خودروهای برقی، موتورسیکلت و اسکوتر برقی، دوچرخه برقی و ویلچر برقی از نوع لیتیوم یون و لیتیوم فسفات

 

انواع پک باتری لیتیوم و قطعات خودروهای برقی

انواع باتری لیتیوم دوچرخه برقی  انواع باتری لیتیوم موتور برقی

انواع باتری لیتیوم ویلچر برقی  انواع باتری لیتیوم سفارشی

Icons made by surang from www.flaticon.com

Icons made by Freepik from www.flaticon.com

 

 تعویض باتری فرسوده موتور برقی و انتخاب ظرفیت مناسب باتری موتور برقی
تعویض باتری فرسوده موتور برقی و انتخاب ظرفیت مناسب باتری موتور برقی
 باطری لیتیوم موتور برقی
باطری لیتیوم موتور برقی
 باتری لیتیوم 72 ولت موتور برقی
باتری لیتیوم 72 ولت
 مفاهیم معرفی باتری موتور برقی
مفاهیم معرفی باتری موتور برقی
پیدا کردن ولتاژ باطری لیتیوم موتور برقی
راهکار یافتن ولتاژ باتری لیتیوم موتور برقی
 راهکار یافتن ولتاژ باطری اسیدی موتور برقی
راهکار یافتن ولتاژ باتری سرب اسید موتور برقی

مقالات مرتبط

مزایای باتری های لیتیوم یون

مزایای باتری های لیتیوم یون
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳

عموماً باتری های لیتیوم یون بسیار قابل اعتمادتر از تکنولوژی های قدیمی تر نظیر نیکل کادمیوم (NiCd) هستند و مشکل اثر حافظه بر اثر دفعات شارژ در آنها وجود ندارد.

نحوه کار باتری لیتیوم یون

نحوه کار باتری لیتیوم یون
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳

همانند هر باتری دیگری باتری قابل شارژ لیتیوم یون از چند جزء مولد برق به نام سلول تشکیل شده است. هر سلول از سه جزء اصلی به نام های الکترود مثبت ( که به مثبت باتری یا ترمینال مثبت متصل است)، الکترود منفی (که به منفی باتری یا ترمینال منفی متصل است) و ماده شیمیایی به نام الکترولیت که در بین آنها قرار دارد تشکیل شده است.

مدل‌ های موجود برای باتری

مدل‌ های موجود برای باتری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳

در این مقاله به بیان برخی مفاهیم و پیش­ نیازها پرداخته خواهد شد. در ابتدا متداول­ترین مدل­های ریاضی موجود برای باتری­ لیتیوم-یون مطرح می­شود، سپس یکی از تازه ­ترین پژوهش­ها در این حوزه که در گسترش سطح تکنولوژی حفاظت و مانیتورینگ باتری های لیتیومی ارائه شده، تشریح می­شود.

تست باتری های لیتیوم یون(تخصصی)

تست باتری های لیتیوم یون(تخصصی)
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳

هیچ تست سریعی نمیتواند تمام پارامترهای باتری را اندازه گیری کند وهمیشه تاثیرات خارجی ای وجود دارند که باعث رد شدن تست میشوند. پیش بینی صحیح باید 9 بار از 10 بار باشد. QuickSort(by Cadex) این کار را برای پک های تک سلولی که ظرفیتشان کمتر از 1500 میلی آمپر ساعت است انجام میدهد.تکنولوژی های جدیدی که در حال توسعه هستند میتوانند این کار را برای پک های بزرگتر انجام دهند که به علت لزوم نمونه برداری فرکانس پایین چند دقیقه طول خواهند کشید.
ظرفیت دریچه ی سلامتی باتری است، تکنولوژی تست سریع با پیشبینی ظرفیت باتری با استفاده از سیستم مدیریت باتری قوی تر میشود.چنین تست های سریعی میتوانند در شارژر ها قرار بگیرند تا سلامت باتری را در هر بار شارژ ارزیابی کند که میتواند برای نشان دادن به کاربر با یک چراغ سبز اعلام کند ظرفیت شارژ تکمیل شده است، باتری های کم ظرفیت تر این نشانگر را بدلیل اضافه نکردن سیستم اضافی به پک ندارند.

معرفی انواع باتری های مبتنی بر لیتیوم

معرفی انواع باتری های مبتنی بر لیتیوم
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳

در جدول زیر ویژگی های مختلف انواع باتری لیتیوم یون را به صورت مختصر میتوانید مطالعه بفرمایید.
اصطلاح لیتیوم یون به خانواده ای از باتری ها که شباهت هایی به هم دارند دلالت دارد، ولی میتوانند دارای فرمولاسیون متفاوتی باشند. لیتیوم کبالت، لیتیوم منگنز، نیکل منگنز اکسید و لیتیوم آلومینیوم در ظرفیت بالا و قابلیت جابجایی شبیه به هم هستند. لیتیوم فسفات و لیتیوم تایتانیت دارای ظرفیت و ولتاژ پایین تری هستند ولی طول عمر بسیار بالایی دارند که این باتری ها اغلب در وسائط نقلیه و یا به صورت ثابت در یک محل استفاده میشوند.

رونق استفاده از خودروهای برقی با بومی سازی باتری های لیتیومی + فیلم

رونق استفاده از خودروهای برقی با بومی سازی باتری های لیتیومی + فیلم
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳

به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان،با توجه به آلودگى فراگير شده در نقاط مختلف کشور، بازار ساخت و توليد خودرو هاى برقى توسعه يافته است.

طرح تعویض باتری فرسوده دوچرخه برقی و انتخاب ظرفیت مناسب باتری دوچرخه برقی

طرح تعویض باتری فرسوده دوچرخه برقی و انتخاب ظرفیت مناسب باتری دوچرخه برقی
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳

جهت تعویض باتری فرسوده دوچرخه برقی قبل از انتخاب باتری مناسب برای دوچرخه برقی خود باید با برخی مفاهیم تخصصی که برای توصیف باتری های دوچرخه برقی استفاده میشود آشنا شوید

معرفی باتری های پیشنهادی انواع موتور و اسکوتر های برقی بازار ایران

معرفی باتری های پیشنهادی انواع موتور و اسکوتر های برقی بازار ایران
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳

این مقاله به بررسی مشخصات فنی مانند توان و ظرفیت باتری اسکوتر های برقی موجود در بازار ایران با معرفی تولیدکنندگان آنها و ظرفیت باتری پیشنهادی جهت تعویض باتری فرسوده آنها می‌پردازد.

آموزش و اطلاعات خودروهای الکتریکی و قطعات وابسته

آموزش و اطلاعات خودروهای الکتریکی و قطعات وابسته
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳

آموزش و اطلاعات مورد نیاز در وسایل نقلیه الکتریکی مانند خودرو، موتور سیکلت، اسکوتر،‌ویلچر و دوچرخه برقی و قطعات مورد استفاده

معرفی باتری لیتیوم انواع موتور سیکلت برقی 72 ولت بازار ایران

معرفی باتری لیتیوم انواع موتور سیکلت برقی 72 ولت بازار ایران
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳

این مقاله به بررسی مشخصات فنی مانند توان و ظرفیت باتری موتور سیکلت و اسکوتر های برقی 72 ولت با 6 عدد باتری اسیدی موجود در بازار ایران با معرفی تولیدکنندگان آنها و ظرفیت باتری پیشنهادی جهت تعویض باتری فرسوده آنها و تبدیل به نوع لیتیوم با عمر بیشتر می‌پردازد.

معرفی باتری لیتیوم انواع موتور سیکلت برقی 60 ولت بازار ایران

معرفی باتری لیتیوم انواع موتور سیکلت برقی 60 ولت بازار ایران
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳

این مقاله به بررسی مشخصات فنی مانند توان و ظرفیت باتری موتور سیکلت و اسکوتر های برقی 60 ولت با 5 عدد باتری اسیدی موجود در بازار ایران با معرفی تولیدکنندگان آنها و ظرفیت باتری پیشنهادی جهت تعویض باتری فرسوده آنها و تبدیل به نوع لیتیوم با عمر بیشتر می‌پردازد.

مقدمه ای بر باتری وسایل نقلیه الکتریکی

مقدمه ای بر باتری وسایل نقلیه الکتریکی
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳

باتری ها منبع سوخت خودروهای الکتریکی هستند، اما این را هم باید بدانید که باتری ها تنها منبع سوخت نیستند. جایگزین های دیگری برای نیرو دادن به خودروهای الکتریکی مانند پیل سوختی یا سوپر خازن ها وجود دارد، اما هر دوی آنها هنوز در مرحله توسعه هستند و هیچ خودروی تجاری در جاده از آنها استفاده نمی‌کند. بنابراین اجازه دهید در این مقاله فقط بر روی خودرو های الکتریکی با باتری کار کنیم.

هر آنچه می‌خواهید در مورد باتری خودرو های الکتریکی بدانید

هر آنچه می‌خواهید در مورد باتری خودرو های الکتریکی بدانید
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳

سرعت، مسافت طی شده، گشتاور و تمامی پارامترهای حیاتی یک خودروی الکتریکی فقط به مشخصات موتور و پک باتری مورد استفاده در خودرو بستگی دارد. استفاده از یک موتور قدرتمند مشکل بزرگی نیست، مشکل در طراحی یک پک باتری است که بتواند جریان کافی برای موتور را تامین کند، بدون اینکه طول عمر آن کاهش بیابد.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

24 نظر
امیرعلی نصیری
دوشنبه بیست و یکم خرداد ۰۳
پاسخ
()
()
امیرعلی نصیری
اگه باطري آمپرش بيشتر باشه چي؟! اون موقع سرعت بيشتر ميشه چون شنيدم سرعت موتور محدود شده است و با گرفتن باطري که هم ولتاژ بالاتري داشته باشه هم آمپر بالاتر مي‌تونه هم سرعت و هم پيمايش رو بيشتر کنه
پاسخ مدیر سایت
نه همچنان پیمایشتون بیشتر میشه فقط
پاسخ مدیر سایت
امیرعلی نصیری
جمعه هجدهم خرداد ۰۳
پاسخ
()
()
امیرعلی نصیری
سلام من ميخواستم موتور هيلتون 1200 بخرم ميخواستم بدونم با تعويض باطري و جايگزين باطري قويتر پيمايش و حداکثر سرعت موتور بيشتر ميشه يا بايد کار ديگه اي کرد؟!
پاسخ مدیر سایت
سلام و درود با ظرفیت بالاتر باطری فقط پیمایشتون بیشتر میشه
پاسخ مدیر سایت
رضاقدمگاهی
سه شنبه دهم بهمن ۰۲
پاسخ
()
()
رضاقدمگاهی
سلام من يک موتورسيکلت شارژي مادو 3000 دارم که باطري اسيدي دارد ميخواهم يک باطري آن را 42آمپر که دارم بذارم يعني 5عدد 32آمپر ويک عدد 42آمپر ميشه درضمن باطري ليتيوم براي اين موتور چند است خيلي ممنون
پاسخ مدیر سایت
سلام، بهتره باتری ها هم ظرفیت باشن، ولی اشکالی نداره، باتری لیتیوم رو توصفحه زیر ببینید https://evparts.ir/Product/20S-Battery
پاسخ مدیر سایت
ایمان
دوشنبه سیزدهم آذر ۰۲
پاسخ
(1)
()
ایمان
با درود.من موتور جي سي موتور x3 دارم که قدرت 3000 هستش روي اداپتورش 60 ولت 6 امپر زده ايا خواستم بدونم همين مقدار قدرت باطري هستش؟ ايا ميشه باتري جايگزين کرد مسافت بيشتري بره يا نه؟ و در زمستان زودي تمام ميشه ايا باتري خرابه يا طبيعيه اين وضع؟
پاسخ مدیر سایت
سلام، ظرفیت باتری تون 30 یا 40 آمپرساعت هستش، توان شارژر 60 ولت 6 آمپر یعنی با 6 آمپر باتری تون شارژ میشه، اگر فضا داشته باشید میتونید باتری با ظرفیت بیشتر تهیه کنید، باتری سیکل عمر دارن و رفته رفته ظرفیت کاهش پیدا می‌کنه.
پاسخ مدیر سایت
حمید رضا
دوشنبه بیست و دوم آبان ۰۲
پاسخ
()
()
حمید رضا
سلام، من موتورم ايزي واتس هست. ظرفيت موتور ۲۴۰۰ wو باطري آن هفتاد و دو ولت، و بيست آمپر ساعت هست، آيا امکان اينکه باطري آن را به، هفتاد و دو ولت و چهل آمپر ساعت تغيير داد، هست.؟ و آيا به مسافت اضافه مي‌شه؟ يعني الان که ۵۰ تا ۸۰ کيلومتر مسافت طي ميکنه با تعويض باطري مسافت پيمايش هم افزوده مي‌شود؟ با تشکر Easy-watts E-opai 50 cc 72v 20 ah to 72v 40ah?? Li-ion battery
پاسخ مدیر سایت
سلام، باید فضای موجود برای قراردادن باتری رو اعلام کنید، تا چک کنیم ببینیم چه ظرفیتی جا میشه، بله با افزایش ظرفیت از 20 به 40 آمپرساعت، پیمایشتون دو برابر می‌شه.
پاسخ مدیر سایت
محمد شمس
یکشنبه بیست و یکم آبان ۰۲
پاسخ
()
()
محمد شمس
سلام فرق باتري dzm با ev در چيه ميشه باطري صبا ۲۰ آمپر ev روي موتور بجاي باطري dzm نصب کرد ممنونم از پاسخ شما
پاسخ مدیر سایت
سلام، جفتشون مخصوص خودرو ی برقی هستند، می‌تونید استفاده کنید.
پاسخ مدیر سایت
بیژن
چهارشنبه نوزدهم مهر ۰۲
پاسخ
()
()
بیژن
سلام وقت خوش من يک موتورسيکلت برقي ۲۰۰۰ وات دارم با ۶ باتري ليداسيد ژل که تو سندش نوشته 72V 20A داره حالا نمبدونم اين 72V 20A کل باتريها هست يا هرکدامش ميخواستم بدونم چطور ميتونم با باتري ليتيومي عوضش کنم ؟
پاسخ مدیر سایت
سلام، وقت بخیر، 6 عدد باتری 12 ولت اسیدی وقتی سری بشن میشود 72 ولت 20 آمپر ساعت، اگر لیتیومی بخواید، باید پک باتری لیتیوم یون 72 ولت 20 یا 23 آمپرساعت تهیه کنید.
پاسخ مدیر سایت
اسماعیل احمدی
یکشنبه نهم مهر ۰۲
پاسخ
(2)
()
اسماعیل احمدی
موتور من کوير ۱۵۰۰ شارژي هست که مدتي است کباطريهي موتورمو فرسوده شدن وخريد ۵عدد باطري مجدد گران و از قدرت من خارج است براي جايگزين باطري ۵عددي باطري ارزانتر و کاراي مناسب تر داشته باشد پيشنهاد ميکنيد که بصرفه باشد تا قدرت خريد ميسر شود البته فقط من نيستم خيليا بخاطر توان نداشتن خريد باطري موتور خود را بلا استفاده گوشهاي رها کردند( مچکرم )
پاسخ مدیر سایت
نه متاسفانه باتری ارزان تر از باتری اسیدی موجود نیست
پاسخ مدیر سایت
محمد
دوشنبه بیست و سوم مرداد ۰۲
پاسخ
()
()
محمد
سلام .من موتورم 5باتري20امپر12ولت ميخوره متاسفانه در يک خريد اشتباه 18امپر رو خريدم حالا يک ربع که موتور کار ميکنه با اينکه ولتاژ داره ولي موتور ديگه باتري رو خالي نشون ميده ايا با اضافه کردن يک باتري ديگه به صورت موازي ميشه اين مشکل رو حل کرد
پاسخ مدیر سایت
سلام، 2 آمپرساعت باعث نمیشه که با یه ربع کار کردن باتری خالی بشه، باتری هاتون مشکل داره، یا کامل شارژ نمیشه، یا باتری تون فاسد هست و زود شارژ میشه و زود تخلیه،
پاسخ مدیر سایت
فاطمه درزی
چهارشنبه هجدهم مرداد ۰۲
پاسخ
()
()
فاطمه درزی
سلام وقت بخير،موتور برقي هيلتون۱۲۰۰ دارم و۵ عدد باتري۱۲ولت ۲۰آمپر ميخوره،آيا امکانش هست باتري قويتري جايگزين کنم يا نه؟ استارت نزدم باتري خراب شده، لطفاً به طور کامل راهنمايي کنيد ،متشکرم
پاسخ مدیر سایت
سلام، برای رفع این مشکل باید باتری لیتیوم تهیه کنید که عمرش حداقل 3 برابر باتری اسیدی فعلی تون هست، https://evparts.ir/Product/17S-battery چون یه پک 60 ولت جایگزین 5 عدد باتری میشه، می‌تونید ظرفیت باتری رو بیشتر از 20 آمپرساعت انتخاب کنید، که پیمایش بیشتری با یکبار شارژ بگیرید، فقط باید فضای داخلی موتورتون که باتری ها قرار می‌گیرن رو اعلام کنید تا بیشترین ظرفیتی که جا میشه رو بهتون بگیم، برای اطلاعات بیشتر عکس موتورتون رو به واتس اپ 09981071773 بفرستید تا راهنمایی کنیم.
پاسخ مدیر سایت
رها
دوشنبه شانزدهم مرداد ۰۲
پاسخ
()
()
رها
سلام موتور صفر کيلومتر برقي ۱۲۰۰ دارم استفاده نشده فقط هر ماه روشن مي کرديم باتري نخوابه که متاسفانه الان باتريش خوابيده امکان برگشت درست شدن باتري وجود داره
پاسخ مدیر سایت
سلام، باتری سرب اسید 1 سال عمر داره، استفاده نکنید هم فاسد میشه، می‌تونید باتری هارو به باتری ساز بدید و تکی شارژ کنه، ممکنه یه مدت بتونید استفاده کنید، راه حل استفاده از باتری لیتیوم هست که عمر باتری 2 الی 3 برابر باتری اسیدی موجود روی موتورتون هست. https://evparts.ir/Product/48v-battery-pack
پاسخ مدیر سایت
مجتبی
سه شنبه بیست و ششم اردیبهشت ۰۲
پاسخ
()
()
مجتبی
سلام. موتور کوير برقي ۱۵۰۰دارم. ۵ تا باتري ۱۲v 21a داره و خراب شدن. جايگزين با صرفه چي پيشنهاد ميديد. آيا ميشه با يه باتري و يه مبدل باتري هاي قبلي رو حذف کرد؟
پاسخ مدیر سایت
سلام، شما می‌تونید یک پک باتری لیتیوم یون 60 ولت 20 آمپرساعت استفاده کنید، نیازی به مبدل هم نیست، بجای 5 باتری 1 پک باتری جایگزین میشه، پک رو تو لینک زیر ببینید: https://evparts.ir/Product/17S-battery
پاسخ مدیر سایت
پ ملکی
سه شنبه بیست و دوم فروردین ۰۲
پاسخ
()
()
پ ملکی
سلام موتور برقي دارم 60 ولت 60 آمپر ميتونم جايگزين کنم و چه باطري بايد استفاده کنم ؟
پاسخ مدیر سایت
سلام، باتری موتور خودتون 60 ولت 20 آمپرساعت باید باشه، 60 آمپر زیاده برای این وسیله، شما می‌تونید باتری لیتیوم 60 ولت 20 الی 26 آمپر تهیه کنید. https://evparts.ir/Product/17S-battery
پاسخ مدیر سایت
صیاد رضاپوراصل
یکشنبه بیستم فروردین ۰۲
پاسخ
()
()
صیاد رضاپوراصل
باعرض سلام وخسته نباشيد. موتور برقي من ۱۵۰۰وات هست و۵باتري ۱۲ولت ۲۰امپر روش هست براي تعويض چقدر بايد هزينه کنم .ممنون
پاسخ مدیر سایت
سلام، درخدمتیم، شما می‌تونید باتری لیتیوم 60 ولت 20 الی 26 آمپر تهیه کنید. لینک صفحه باتری لیتیوم 60 ولت رو ببینید، قیمت به روز است. https://evparts.ir/Product/17S-battery
پاسخ مدیر سایت
سید علی حاج میرصادقی
سه شنبه هجدهم بهمن ۰۱
پاسخ
()
()
سید علی حاج میرصادقی
باتري براي موتور ۲۰۰۰کوير مي خواستم هزينه کل چند مي شه ممنون
پاسخ مدیر سایت
باید ولتاژ موتور تون یا تعداد باتری قبلی رو اعلام کنید، قیمت باتری به رو است برای مشاوره با شماره 02433154413 تماس بگیرید. باتری 60 ولت (5 باتری) : https://evparts.ir/Product/17S-battery باتری 72 ولت (6 باتری) : https://evparts.ir/Product/20S-Battery
پاسخ مدیر سایت
حسن رضوانیان
یکشنبه شانزدهم بهمن ۰۱
پاسخ
()
()
حسن رضوانیان
باطري موتور برقي سه چرخ irandocharkhMS03-500w قيمت چنده ‌چطور تهيه کنم
پاسخ مدیر سایت
باتری لیتیوم 48 ولت 20 یا 30 آمپرساعت می‌تونید تهیه کنید، 30 آمپرساعت پیمایش بیشتری داره روی سه چرخه تون https://evparts.ir/Product/48v-battery-pack
پاسخ مدیر سایت
علی ضیایی
یکشنبه نهم بهمن ۰۱
پاسخ
()
()
علی ضیایی
سلام طرح تعويض باتري شامل تعويض باتري اسبدي با ليتيوم هم ميشه؟
پاسخ مدیر سایت
سلام، بله برای تعویض باتری از سرب اسید به لیتیومی هست.
پاسخ مدیر سایت
سعید
شنبه بیست و چهارم دی ۰۱
پاسخ
()
()
سعید
سلام من موتورم طرح وسپا و۵ عدد باطري ۲۲vو۲۰Aاستفاده شده چطور ميتوانم تعداد باطري ها رو کم کنم
پاسخ مدیر سایت
سلام، شما نمی‌تونید تعداد باتری رو کم کنید، سیستم موتورتون 60 ولت هستش، یعنی 5 تا باتری 12 ولت با هم سری شده و 60 ولت تولید میشه، شما می‌تونید باتری لیتیوم تهیه کنید که یه پک هست و 60 ولت 20 آمپر، بجای 5 عدد باتری
پاسخ مدیر سایت
علی جمشیدی
یکشنبه هفدهم مهر ۰۱
پاسخ
()
()
علی جمشیدی
باسلام من موتور دينوموتور 1500 دارم که 4تا باطري 12وات داره براي تعويض آن راهنمايي نماييد چه باطري هاي ميشه استفاده کرد و ايا ميشه بجاي 4 تا باطري سربي يک باطري 48 ولت ليتيوم استفاده کرد؟
پاسخ مدیر سایت
سلام بله میتونین باتریتون رو با یک پک باتری لیتیون یون ۴۸ ولت ۲۰ آمپر ساعت برای مصارف عادی و با ظرفیت های بیشتر برای پیمایش مسافت های روزانه بیشتر تعویض کنین، از نظر نصب نیازی به تغییر در سیم کشی وجود نداره و از نظر ابعاد به اندازه ۲.۵ عدد باتری سرب اسید هستش و همینطور شارژر وسیلتون هم باید با مدل لیتیوم تعویض بشه. محصول مورد نظر رو میتونین از لینک زیر ملاحظه کنین: https://evparts.ir/Product/48v-battery-pack
پاسخ مدیر سایت
سعید امینی
یکشنبه نوزدهم تیر ۰۱
پاسخ
(1)
()
سعید امینی
سلام، ،ميخواستم‌ببينم‌ميشه‌۴۸ولت‌رابه‌‌جاي‌۶۰ولت‌۲۰امپراستفاده‌کرد،ضعيف نميشه
پاسخ مدیر سایت
سلام، خیر نمیتونید ولتاژ رو تغییر بدید، ولتاژ باید دقیقاً برابر ولتاژ باتری اولیه باشد.
پاسخ مدیر سایت
فرهادی
سه شنبه دهم خرداد ۰۱
پاسخ
()
(1)
فرهادی
سلام من باطري ليتيومي ۱۲ ولت ۷/۵ آمپر ميخوام جايگزين سربي کنم از کجا تهيه کنم؟
پاسخ مدیر سایت
سلام، این صفحه رو ببینید، https://evparts.ir/Product/4S-battery برای اطلاعات بیشتر با بخش فروش تماس بگیرید واتس اپ : 09981071773
پاسخ مدیر سایت
محمدرضا اصلانی
جمعه بیست و هفتم اسفند ۰۰
پاسخ
()
()
محمدرضا اصلانی
ن موتورم نامي ۱۵۰۰ پنج باطري هست باز کردم نصب نميتونم کنم راهنمايي کنيد ممنون
پاسخ مدیر سایت
سلام، باتری ها رو باید باهم سری کنید، باتری هارو شماره بندی کنید، مثبت اولی میشه مثبت اصلی تون، منفی اولی رو به مثبت دومی، منفی دومی رو به مثبت سومی، منفی سومی رو به مثبت چهارمی، منفی چهارمی رو به مثبت پنجمی وصل کنید، منفی پنجمی هم منفی اصلی تون میشه، حالا مثبت و منفی اصلی رو به ترمینال موتورتون وصل کنید، برای اطلاعات بیشتر با همکارا تماس بگیرید،
پاسخ مدیر سایت
مسعود رضایی
یکشنبه بیست و دوم اسفند ۰۰
پاسخ
(1)
()
مسعود رضایی
سلام، موتور هارلي کوکو يا سيتي کوکو باتري سرب اسيد ميشه جايگزين کرد ؟
پاسخ مدیر سایت
سلام، بله، انواع باتری لیتیوم 60 ولت با ظرفیت های مختلف که قابل جایگزینی با باتری اسیدی هستند رو تو لینک زیر ببینید. https://evparts.ir/Product/17S-battery
پاسخ مدیر سایت
logo-samandehi
با ما در تماس باشید
دفتر مرکزی :
زنجان: بلوار پروفسور ثبوتی - پارک علم و فناوری علوم پایه - واحد 315
تلفنهای تماس :
02433154413
02128429945
09981071773 (WhatsApp)
info@evparts.ir
whatsuppinterestlinkedinfacebooktelegraminstagramsorosh