menuordersearch
evparts.ir

طرح تعویض باتری فرسوده موتور برقی و انتخاب ظرفیت مناسب باتری موتور برقی ,

۱۴۰۰/۳/۹ یکشنبه
(16)
(1)
طرح تعویض باتری فرسوده موتور برقی و انتخاب ظرفیت مناسب باتری موتور برقی
طرح تعویض باتری فرسوده موتور برقی و انتخاب ظرفیت مناسب باتری موتور برقی

انتخاب باتری موتور برقی برای تعویض باتری فرسوده

جهت تعویض باتری فرسوده موتور برقی ،قبل از انتخاب باتری مناسب برای موتور برقی خود باید با برخی مفاهیم تخصصی که برای توصیف باتری‌‌‌‌های موتور برقی استفاده میشود آشنا شوید:
در لیست زیر واژه‌‌‌‌های پر استفاده در بحث موتور برقی را می‌توانید ملاحضه کنید:
•    آمپر (A)
•    آمپر ساعت (Ah)
•    ولتاژ (v)
•    وات(W)
•    وات ساعت(Wh)
آمپر باتری موتور برقیآمپر (A)
واحد استاندارد جهانی جریان الکتریکی است، برای توصیف آن : شما میتوانید آمپر را با سایز یک لوله آب مقایسه کنید بدین معنی که هرچقدر میزان آمپر بیشتر باشد در واقع شما لوله آب با قطر بیشتری دارید و در نتیجه آب بیشتری در هر ثانیه جابجا میشود.


آمپرساعت باتری موتور برقیآمپر ساعت (Ah)
واحد شارژ الکتریکی است، جریان الکتریکی در واحد زمان را آمپر ساعت می‌گویند، که نشاگر ظرفیت باتری است، برای مثال باتری که دارای ظرفیت Ah20 است میتواند با جریان A2 برای مدت 10 ساعت و یا با جریان A20 برای مدت 1 ساعت برای شما کار کند.


ولتاژ در باتری موتور برقیولتاژ (v)
اختلاف پتانسیل بین دو قطب مثبت و منفی باتری را ولتاژ می‌نامند.

( موتور سیکلت‌‌‌‌های برقی موجود در بازار ایران عموما 72V, 60V, 48V می‌باشند)


وات در باتری موتور برقیوات(W)
واحد استاندارد توان است. هرچه عدد وات بزرگتر باشد بدین معنی است که شما شاهد توان خروجی بیشتری از موتور برقی خود خواهید بود. همچنین 1 وات برابر است با حاصل ضرب 1 ولت در 1 آمپر.


وات ساعت  در باتری موتور برقیوات ساعت(Wh)
واحد توان در بازه زمانی مشخص، برای اندازه گیری توان کل خروجی در بازه زمانی مشخص است، برای مقایسه با وات که برای توان خروجی فقط در یک لحظه است می‌توان این مثال را بیان کرد: اگر سرعت ماشین خود را وات بنامیم در نتیجه مسافت پیموده شده وات ساعت میشود در نتیجه اگر مثلا موتور برقی خود را برای مدت 2 ساعت برانیم و در هر ساعت 500 وات توان مصرف کند به طور کل 1000 وات ساعت توان کل مصرفی شده است.

ولتاژ نامی نیز برای اندازه گیری ولتاژ موتور‌‌‌‌های برقی قابل استفاده است، چراکه هر سلول از باتری پک باتری که دارید در یک بازه ولتاژی مشخصی کار می‌کند.

حال که با مفاهیم اصلی آشنا شدید انواع باتری موتور سیکلت برقی را به شما معرفی میکنیم. از ابتدا باتری یکی از مهمترین نکات درمورد موتور سیکلت‌‌‌‌های برقی بود چرا که تمامی انواع استفاده از موتور برقی به باتری منوط است. در لیست زیر انواع مختلف باتری‌‌‌‌های موجود برای انواع موتور برقی‌‌‌‌های موجود در بازار را میتوانید مشاهده کنید.

انتخاب باتری موتور برقی برای تعویض باتری فرسوده

انواع باتری
•    سرب اسید
•    لیتیوم یون

باطری سرب اسید باتری‌‌‌‌های سرب اسید
این نوع از باتری به قیمت بسیار پایین، توان خروجی کم و وزن بسیار زیاد مشهورند.در قیاس با انواع دیگر باتری در حجم و وزن یکسان دارای ظرفیت بسیار پایینتری می‌باشند. باتری‌‌‌‌های سرب اسید سه استفاده اصلی دارند: به عنوان منبع انرژی برای دستگاه هایUPS غیر قابل حمل، نوع deep-cycle برای وسائطی نظیر ماشین‌‌‌‌های گلف، لیفت تراک‌‌‌‌های برقی و ...، در نهایت نوع استارتر برای روشن کردن موتور خودرو ها. همچنین در بعی دوچرخه‌‌‌‌های برقی استفاده میشوند که به دلیل توان خروجی پایین و وزن بالا استفاده از این نوع باتری را برای دوچرخه‌‌‌‌های برقی توصیه نمیکنیم.
باتری‌‌‌‌های سرب اسید سنگین ترین نوع باتری برای موتور سیکلت‌‌‌‌های برقی است، وزن باتری‌‌‌‌های سرب اسید سه برابر باتری‌‌‌‌های لیتیومی و دو برابر باتری‌‌‌‌های نیکل است، همچنین باتری‌‌‌‌های سرب اسید ظرفیت کمتری نسبت به باتری‌‌‌‌های نیکل و لیتیوم دارند. بیشینه ظرفیت باتری‌‌‌‌های سرب اسید نصف باتری‌‌‌‌های بر پایه نیکل و لیتیوم است.


باطری لیتیومباتری‌‌‌‌های لیتیوم یون
باتری‌‌‌‌های لیتیوم یون به باتری‌‌‌‌های پیش فرض تمامی موتور سیکلت‌‌‌‌های برقی روز دنیا مبدل شده اند. این باتری ها دارای جریان خروجی بالاتری نسبت به باتری‌‌‌‌های قبلی در وزن یکسان می‌باشند و دارای طول عمر بالاتری هستند.
این نوع باتری حتما باید سیستم مدیریت باتری داشته باشد تا از مشکلات مختلفی از قبیل اشتعال و یا خراب شدن باتری جلوگیری کند، که البته نیازی نیست نگران این موضوع باشید چراکه شرکت‌‌‌‌های تولید کننده پک باتری حتما از سیستم مدیریت باتری و سیستم‌‌‌‌های ایمنی دیگر برای بالا بردن ضریب اطمینان این باتری استفاده می‌کنند ولی حتما با این موارد باید آشنایی داشته باشید تا بتوانید از باتری به درستی استفاده کنید.
با وجودی که باتری‌‌‌‌های لیتیومی قیمت پایینی ندارند بهترین گزینه برای موتور سیکلت‌‌‌‌های برقی می‌باشند چراکه بازدهی، طول عمر، وزن و کارایی بهتری نسبت به انواع دیگر باتری ها دارند.

نکاتی که قبل از انتخاب باتری باید به آنها توجه کنید
در انتخاب باتری برای موتور سیکلت برقی شما باید ولتاژ و ظرفیت مناسب موتور برقی و سپس نیاز خود را در نظر بگیرید.
ولتاژ، آمپر و ظرفیت سه پارامتر مهم در انتخاب باتری مناسب هستند، اگر این سه پارامتر به درستی انتخاب نشوند میتواند باعث آسیب دیدن موتور برقی و یا باتری موتور برقی شود.
ولتاژ در باتری موتور برقیولتاژ
هر دوچرخه برقی دارای بازه ولتاژی مخصوص خود است بدین معنا که شما موتور خود را فقط با یک ولتاژ به خصوص میتوانید راه اندازی و استفاده کنید و نباید با ولتاژ بالاتر از بازه و یا پایین تر از بازه ولتاژی این کار را انجام دهید و این موضوع برای جلوگیری از مشکلات آتی بسیار مهم است.
استفاده از باتری با ولتاژ پایین تر بدین معناست که شما توان مناسب برای به حرکت درآوردن الکترو موتور موتور برقی خود را نخواهید داشت و ولتاژ بالاتر میتواند به قطعات موتور برقی شما آسیب وارد کند که این آسیب ها هم به الکتروموتور و هم به کنترلر وارد خواهد شد. موتور‌‌‌‌های برقی موجود در بازار ایران دارای ولتاژ‌‌‌‌های 48 ولت، 60 ولت و 72 ولت هستند.

ولتاژ نامیولتاژ تخلیهولتاژ شارژ کاملتعداد سلول سری شدهتعداد باتری اسیدی
48 ولت39 ولت54.6 ولت13 سلول4 عدد باتری 12 ولت
60 ولت51 ولت71.4 ولت17 سلول5 عدد باتری 12 ولت
72 ولت60 ولت 84 ولت20 سلول6 عدد باتری 12 ولت


جدول فوق مختص باتری با سلول لیتیوم یون 18650 است و به صورت استاندارد است ولی گاهی بعضی از موتور سیکلت‌‌‌‌های برقی مانند کوکو سیتی و هارلی برای کم کردن هزینه باتری و همچنین کم بودن فضای باتری از رده ولتاژی پایین تر از 60 ولت استفاده میکنند با نام 60 ولت که باعث میشود توان موتور کمتر از حالت عادی شود که جدول فوق برای این دو موتور به شکل زیر خواهد شد:

ولتاژ نامیولتاژ تخلیهولتاژ شارژ کاملتعداد سلول سری شده
57.6 ولت48 ولت67.2 ولت16 سلول

پیداکردن ولتاژ موتور برقی


تعویض باتری اسیدی موتور برقیراهکار یافتن سریع ولتاژ موتور سیکلت برقی
*اگر موتور سیکلت برقی شما از باتری سرب اسید استفاده میکند اولین و ساده ترین راه شمردن تعداد باتری‌‌‌‌های نصب شده است، باتری هایی که به صورت معمول روی انواع موتور برقی نصب میشود ( به جز موتور هایی که توانی بالاتر از 2000 وات دارند) باتری 12 ولت 18 آمپر ساعت و یا 20 آمپر ساعت است که اگر 4 عدد باتری بر روی موتور شما نصب است به معنی 48 ولت، 5 باتری به معنی 60 ولت و 6 باتری یعنی 72 ولت است.

ولتاژ شارژر باتری موتور برقی*در صورتیکه موتور شما به هر دلیلی باتری نداشته باشد، نوشته ها پاک شده باشد یا به هر دلیلی قابل خواندن و تشخیص نباشد میتوانید از روی نوشته‌‌‌‌های روی شارژر اینکار را انجام دهید بدین صورت که اگر در قسمت voltage output عدد 59 ولت نوشته شده بود باتری شما 48 ولت است، اگر عدد 72.5 ولت نوشته شده بود باتری شما 60 ولت است و اگر عدد 87 ولت نوشته شده بود باتری شما 72 ولت خواهد بود.

 


اندازه گیری ولتاژ باتری موتور برقی*اگر باز به هر دلیلی نوشته‌‌‌‌های روی شارژر قابل خواندن نبود با استفاده ولت متر میتوانید این کار را انجام دهید بدین نحو که با احتیاط کامل به طوری که به هیچ وجه اتصال کوتاه رخ ندهد میتوانید ولتاژ خروجی شارژر را اندازه بگیرید ( نکته مهم در صورت انجام این تست با کوچکترین اتصال کوتاه شارژر می‌سوزد) که اعداد پاراگراف فوق دراین نوع تست هم صادق است، البته در شارژر‌‌‌‌های جدید باتری‌‌‌‌های سرب اسید بدلیل مسائل ایمنی تا زمانی که شارژر را به باتری متصل نکرده اید ولتاژی بر روی خروجی شارژر ملاحظه نخواهید کرد که در این صورت باید شارژر را به باتری متصل کنید و ولتاژ دو سر مجموعه باتری ها را اندازه گیری کنید.

 

آمپر باتری موتور برقیآمپر
برای انتخاب باتری حتما باید ماکسیمم مقدار جریانی که کنترلر موتور برقی شما به موتور اجازه مصرف میدهد را مشخص کنید که معمولا روی کنترلر همه موتور برقی ها این عدد نوشته شده است.


آمپرساعت باتری موتور برقیظرفیت
برای انتخاب ظرفیت مناسب بعد از اینکه مقدار ماکسیمم آمپر مشخص شد، حداقل ظرفیت باتری نباید از دو سوم مقدار ماکسیمم جریان کمتر باشد و هرچه ظرفیت باتری بیشتر باشد مسافت پیمایشی و همچنین طول عمر باتری افزایش پیدا میکند به عنوان مثال اگر ماکسیمم جریان کنترلر موتور برقی شما 30 آمپر است حداقل ظرفیت باتری شما میتواند 20 آمپر ساعت باشد و هر چه ظرفیت باتری از 20 آمپر ساعت به 30 آمپری که جریان ماکسیمم است نزدیک تر شود طول عمر باتری شما و همچنین مسافت پیمایشی شما افزایش پیدا میکند و البته برای کاربرد‌‌‌‌های خاص در شرایطی که مسافت پیمایشی روزانه بسیار بالایی دارید میتوانید ظرفیت باتری بالاتری هم استفاده کنید که این موضوع هیچ آسیبی به وسیله شما نخواهد رساند ( این نکته سوال متداول مصرف کنندگان است).

 

انتخاب باتری مناسب یک نکته خیلی مهم و ضروری برای استفاده بهینه و لذت بردن از موتور سیکلت برقی بدون دردسر‌‌‌‌های پی در پی است.

مشتاقانه پاسخ گوی نظرات و سوالات شما هستیم.

درصورت نیاز پک باتری مورد نظر خود را از محصول زیر انتخاب و خرید نمایید:

انواع پک‌‌‌‌های باتری لیتیوم برای خودرو‌‌‌‌های برقی، موتورسیکلت و اسکوتر برقی، دوچرخه برقی و ویلچر برقی از نوع لیتیوم یون و لیتیوم فسفات

 

انواع پک باتری لیتیوم و قطعات خودرو‌‌‌‌های برقی

انواع باتری لیتیوم دوچرخه برقی  انواع باتری لیتیوم موتور برقی

انواع باتری لیتیوم ویلچر برقی  انواع باتری لیتیوم سفارشی

Icons made by surang from www.flaticon.com

Icons made by Freepik from www.flaticon.com

 

 تعویض باتری فرسوده موتور برقی و انتخاب ظرفیت مناسب باتری موتور برقی
تعویض باتری فرسوده موتور برقی و انتخاب ظرفیت مناسب باتری موتور برقی
 باطری لیتیوم موتور برقی
باطری لیتیوم موتور برقی
 باتری لیتیوم 72 ولت موتور برقی
باتری لیتیوم 72 ولت
 مفاهیم معرفی باتری موتور برقی
مفاهیم معرفی باتری موتور برقی
پیدا کردن ولتاژ باطری لیتیوم موتور برقی
راهکار یافتن ولتاژ باتری لیتیوم موتور برقی
 راهکار یافتن ولتاژ باطری اسیدی موتور برقی
راهکار یافتن ولتاژ باتری سرب اسید موتور برقی

مقالات مرتبط

مزایای باتری‌‌‌‌های لیتیوم یون

مزایای باتری‌‌‌‌های لیتیوم یون
چهارشنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۱

عموماً باتری‌‌‌‌های لیتیوم یون بسیار قابل اعتمادتر از تکنولوژی‌‌‌‌های قدیمی تر نظیر نیکل کادمیوم (NiCd) هستند و مشکل اثر حافظه بر اثر دفعات شارژ در آنها وجود ندارد.

نحوه کار باتری لیتیوم یون

نحوه کار باتری لیتیوم یون
چهارشنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۱

همانند هر باتری دیگری باتری قابل شارژ لیتیوم یون از چند جزء مولد برق به نام سلول تشکیل شده است. هر سلول از سه جزء اصلی به نام‌‌‌‌های الکترود مثبت ( که به مثبت باتری یا ترمینال مثبت متصل است)، الکترود منفی (که به منفی باتری یا ترمینال منفی متصل است) و ماده شیمیایی به نام الکترولیت که در بین آنها قرار دارد تشکیل شده است.

مدل‌‌‌‌‌های موجود برای باتری

مدل‌‌‌‌‌های موجود برای باتری
چهارشنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۱

در این مقاله به بیان برخی مفاهیم و پیش­ نیازها پرداخته خواهد شد. در ابتدا متداول­ترین مدل­‌‌‌‌های ریاضی موجود برای باتری­ لیتیوم-یون مطرح می­شود، سپس یکی از تازه ­ترین پژوهش­ها در این حوزه که در گسترش سطح تکنولوژی حفاظت و مانیتورینگ باتری‌‌‌‌های لیتیومی ارائه شده، تشریح می­شود.

تست باتری‌‌‌‌های لیتیوم یون(تخصصی)

تست باتری‌‌‌‌های لیتیوم یون(تخصصی)
چهارشنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۱

هیچ تست سریعی نمیتواند تمام پارامتر‌‌‌‌های باتری را اندازه گیری کند وهمیشه تاثیرات خارجی ای وجود دارند که باعث رد شدن تست میشوند. پیش بینی صحیح باید 9 بار از 10 بار باشد. QuickSort(by Cadex) این کار را برای پک‌‌‌‌های تک سلولی که ظرفیتشان کمتر از 1500 میلی آمپر ساعت است انجام میدهد.تکنولوژی‌‌‌‌های جدیدی که در حال توسعه هستند میتوانند این کار را برای پک‌‌‌‌های بزرگتر انجام دهند که به علت لزوم نمونه برداری فرکانس پایین چند دقیقه طول خواهند کشید.
ظرفیت دریچه ی سلامتی باتری است، تکنولوژی تست سریع با پیشبینی ظرفیت باتری با استفاده از سیستم مدیریت باتری قوی تر میشود.چنین تست‌‌‌‌های سریعی میتوانند در شارژر ها قرار بگیرند تا سلامت باتری را در هر بار شارژ ارزیابی کند که میتواند برای نشان دادن به کاربر با یک چراغ سبز اعلام کند ظرفیت شارژ تکمیل شده است، باتری‌‌‌‌های کم ظرفیت تر این نشانگر را بدلیل اضافه نکردن سیستم اضافی به پک ندارند.

معرفی انواع باتری‌‌‌‌های مبتنی بر لیتیوم

معرفی انواع باتری‌‌‌‌های مبتنی بر لیتیوم
چهارشنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۱

در جدول زیر ویژگی‌‌‌‌های مختلف انواع باتری لیتیوم یون را به صورت مختصر میتوانید مطالعه بفرمایید.
اصطلاح لیتیوم یون به خانواده ای از باتری ها که شباهت هایی به هم دارند دلالت دارد، ولی میتوانند دارای فرمولاسیون متفاوتی باشند. لیتیوم کبالت، لیتیوم منگنز، نیکل منگنز اکسید و لیتیوم آلومینیوم در ظرفیت بالا و قابلیت جابجایی شبیه به هم هستند. لیتیوم فسفات و لیتیوم تایتانیت دارای ظرفیت و ولتاژ پایین تری هستند ولی طول عمر بسیار بالایی دارند که این باتری ها اغلب در وسائط نقلیه و یا به صورت ثابت در یک محل استفاده میشوند.

رونق استفاده از خودرو‌‌‌‌های برقی با بومی سازی باتری‌‌‌‌های لیتیومی + فیلم

رونق استفاده از خودرو‌‌‌‌های برقی با بومی سازی باتری‌‌‌‌های لیتیومی + فیلم
چهارشنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۱

به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان،با توجه به آلودگى فراگير شده در نقاط مختلف کشور، بازار ساخت و توليد خودرو هاى برقى توسعه يافته است.

طرح تعویض باتری فرسوده دوچرخه برقی و انتخاب ظرفیت مناسب باتری دوچرخه برقی

طرح تعویض باتری فرسوده دوچرخه برقی و انتخاب ظرفیت مناسب باتری دوچرخه برقی
چهارشنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۱

جهت تعویض باتری فرسوده دوچرخه برقی قبل از انتخاب باتری مناسب برای دوچرخه برقی خود باید با برخی مفاهیم تخصصی که برای توصیف باتری‌‌‌‌های دوچرخه برقی استفاده میشود آشنا شوید

معرفی باتری‌‌‌‌های پیشنهادی انواع موتور و اسکوتر‌‌‌‌های برقی بازار ایران

معرفی باتری‌‌‌‌های پیشنهادی انواع موتور و اسکوتر‌‌‌‌های برقی بازار ایران
چهارشنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۱

این مقاله به بررسی مشخصات فنی مانند توان و ظرفیت باتری اسکوتر‌‌‌‌های برقی موجود در بازار ایران با معرفی تولیدکنندگان آنها و ظرفیت باتری پیشنهادی جهت تعویض باتری فرسوده آنها می‌پردازد.

آموزش و اطلاعات خودرو‌‌‌‌های الکتریکی و قطعات وابسته

آموزش و اطلاعات خودرو‌‌‌‌های الکتریکی و قطعات وابسته
چهارشنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۱

آموزش و اطلاعات مورد نیاز در وسایل نقلیه الکتریکی مانند خودرو، موتور سیکلت، اسکوتر،‌ویلچر و دوچرخه برقی و قطعات مورد استفاده

معرفی باتری لیتیوم انواع موتور سیکلت برقی 72 ولت بازار ایران

معرفی باتری لیتیوم انواع موتور سیکلت برقی 72 ولت بازار ایران
چهارشنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۱

این مقاله به بررسی مشخصات فنی مانند توان و ظرفیت باتری موتور سیکلت و اسکوتر‌‌‌‌های برقی 72 ولت با 6 عدد باتری اسیدی موجود در بازار ایران با معرفی تولیدکنندگان آنها و ظرفیت باتری پیشنهادی جهت تعویض باتری فرسوده آنها و تبدیل به نوع لیتیوم با عمر بیشتر می‌پردازد.

معرفی باتری لیتیوم انواع موتور سیکلت برقی 60 ولت بازار ایران

معرفی باتری لیتیوم انواع موتور سیکلت برقی 60 ولت بازار ایران
چهارشنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۱

این مقاله به بررسی مشخصات فنی مانند توان و ظرفیت باتری موتور سیکلت و اسکوتر‌‌‌‌های برقی 60 ولت با 5 عدد باتری اسیدی موجود در بازار ایران با معرفی تولیدکنندگان آنها و ظرفیت باتری پیشنهادی جهت تعویض باتری فرسوده آنها و تبدیل به نوع لیتیوم با عمر بیشتر می‌پردازد.

مقدمه ای بر باتری وسایل نقلیه الکتریکی

مقدمه ای بر باتری وسایل نقلیه الکتریکی
چهارشنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۱

باتری ها منبع سوخت خودرو‌‌‌‌های الکتریکی هستند، اما این را هم باید بدانید که باتری ها تنها منبع سوخت نیستند. جایگزین‌‌‌‌های دیگری برای نیرو دادن به خودرو‌‌‌‌های الکتریکی مانند پیل سوختی یا سوپر خازن ها وجود دارد، اما هر دوی آنها هنوز در مرحله توسعه هستند و هیچ خودروی تجاری در جاده از آنها استفاده نمی‌کند. بنابراین اجازه دهید در این مقاله فقط بر روی خودرو‌‌‌‌های الکتریکی با باتری کار کنیم.

هر آنچه می‌خواهید در مورد باتری خودرو‌‌‌‌های الکتریکی بدانید

هر آنچه می‌خواهید در مورد باتری خودرو‌‌‌‌های الکتریکی بدانید
چهارشنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۱

سرعت، مسافت طی شده، گشتاور و تمامی پارامتر‌‌‌‌های حیاتی یک خودروی الکتریکی فقط به مشخصات موتور و پک باتری مورد استفاده در خودرو بستگی دارد. استفاده از یک موتور قدرتمند مشکل بزرگی نیست، مشکل در طراحی یک پک باتری است که بتواند جریان کافی برای موتور را تامین کند، بدون اینکه طول عمر آن کاهش بیابد.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

7 نظر
علی جمشیدی
یکشنبه هفدهم مهر ۰۱
پاسخ
()
()
علی جمشیدی
باسلام من موتور دينوموتور 1500 دارم که 4تا باطري 12وات داره براي تعويض آن راهنمايي نماييد چه باطري هاي ميشه استفاده کرد و ايا ميشه بجاي 4 تا باطري سربي يک باطري 48 ولت ليتيوم استفاده کرد؟
پاسخ مدیر سایت
سلام بله میتونین باتریتون رو با یک پک باتری لیتیون یون ۴۸ ولت ۲۰ آمپر ساعت برای مصارف عادی و با ظرفیت‌‌‌‌های بیشتر برای پیمایش مسافت‌‌‌‌های روزانه بیشتر تعویض کنین، از نظر نصب نیازی به تغییر در سیم کشی وجود نداره و از نظر ابعاد به اندازه ۲.۵ عدد باتری سرب اسید هستش و همینطور شارژر وسیلتون هم باید با مدل لیتیوم تعویض بشه. محصول مورد نظر رو میتونین از لینک زیر ملاحظه کنین: https://evparts.ir/Product/48v-battery-pack
پاسخ مدیر سایت
سعید امینی
یکشنبه نوزدهم تیر ۰۱
پاسخ
(1)
()
سعید امینی
سلام، ،ميخواستم‌ببينم‌ميشه‌۴۸ولت‌رابه‌‌جاي‌۶۰ولت‌۲۰امپراستفاده‌کرد،ضعيف نميشه
پاسخ مدیر سایت
سلام، خیر نمیتونید ولتاژ رو تغییر بدید، ولتاژ باید دقیقاً برابر ولتاژ باتری اولیه باشد.
پاسخ مدیر سایت
فرهادی
سه شنبه دهم خرداد ۰۱
پاسخ
()
(1)
فرهادی
سلام من باطري ليتيومي ۱۲ ولت ۷/۵ آمپر ميخوام جايگزين سربي کنم از کجا تهيه کنم؟
پاسخ مدیر سایت
سلام، این صفحه رو ببینید، https://evparts.ir/Product/4S-battery برای اطلاعات بیشتر با بخش فروش تماس بگیرید واتس اپ : 09981071773
پاسخ مدیر سایت
محمدرضا اصلانی
جمعه بیست و هفتم اسفند ۰۰
پاسخ
()
()
محمدرضا اصلانی
ن موتورم نامي ۱۵۰۰ پنج باطري هست باز کردم نصب نميتونم کنم راهنمايي کنيد ممنون
پاسخ مدیر سایت
سلام، باتری ها رو باید باهم سری کنید، باتری هارو شماره بندی کنید، مثبت اولی میشه مثبت اصلی تون، منفی اولی رو به مثبت دومی، منفی دومی رو به مثبت سومی، منفی سومی رو به مثبت چهارمی، منفی چهارمی رو به مثبت پنجمی وصل کنید، منفی پنجمی هم منفی اصلی تون میشه، حالا مثبت و منفی اصلی رو به ترمینال موتورتون وصل کنید، برای اطلاعات بیشتر با همکارا تماس بگیرید،
پاسخ مدیر سایت
مسعود رضایی
یکشنبه بیست و دوم اسفند ۰۰
پاسخ
(1)
()
مسعود رضایی
سلام، موتور هارلي کوکو يا سيتي کوکو باتري سرب اسيد ميشه جايگزين کرد ؟
پاسخ مدیر سایت
سلام، بله، انواع باتری لیتیوم 60 ولت با ظرفیت‌‌‌‌های مختلف که قابل جایگزینی با باتری اسیدی هستند رو تو لینک زیر ببینید. https://evparts.ir/Product/17S-battery
پاسخ مدیر سایت
logo-samandehi
با ما در تماس باشید
دفتر مرکزی :
زنجان: بلوار پروفسور ثبوتی - پارک علم و فناوری علوم پایه - واحد 315
تلفن‌‌‌‌های تماس :
02433154413
02128429945
09981071773 (WhatsApp)
info@evparts.ir
whatsuppinterestlinkedinfacebooktelegraminstagram